AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Lewis Hamilton'dan Michael Masi'nin geri dönme ihtimaline sert tepki

Ajansspor Editör
Orhan Gülek
İlk Yayınlanma : 16 May 2022 - 17:35 / Son Güncelleme : 16 May 2022 - 17:42

Formula 1 haberleri... FIA Başkanı Mohammed ben Sulayem'in Michael Masi'nin geri dönüşüne sıcak bakan açıklamalarına 2021'de yaşananlar nedeniyle Lewis Hamilton sert tepki gösterdi.

AJANSSPOR - HABER

Max Verstappen'in şampiyonluğu ile sona eren 2021 Formula 1 sezonuna ilişkin tartışmalar sürüyor. O sezonun sonunda yarış direktörlüğü görevinden alınan Michael Masi'nin geri dönüş ihtimaline ilişkin açıklamalara Lewis Hamilton, büyük tepki gösterdi. 

 

FIA Başkanı Mohammed ben Sulayem, Michael Masi'yi ilerleyen dönemde kullanabileceklerini ve bu ihtimale açık olduklarını belirtti. Daily Mail'e göre röportajda sarf edilen bu sözler sonrası Hamilton ve takım içerisinde acil şekilde telefon görüşmeleri gerçekleştirildiği ve Mercedes'in patronu Toto Wolff'un da konuya ilişkin büyük öfke duyduğu aktarıldı. 

Ne olmuştu?

Formula 1'de geçen sezonun son yarışı olan Abu Dabi Grand Prix'si, tarihin en unutulmaz yarışlarından birine sahne olmuştu. Red Bull Pilotu Max Verstappen, son turda lider Lewis Hamilton'ı geçerek şampiyonluğa ulaşmıştı. Son tur öncesinde yalnızca Verstappen ile Hamilton arasındaki araçların turlarını geri alması yönünde verilen karar çok konuşulmuştu. Yaşanan olaylar sonrası Michael Masi, Formula 1 yarış direktörü görevinden alındı.