AjanssporAjansspor uygulamasını indir

"Lider olarak Trabzonspor'u görebilirdik ama..."

İlk Yayınlanma : 06 Eki 2019 - 21:35 / Son Güncelleme : 07 Eki 2019 - 00:35

beIN SPORTS yorumcularından Metin Tekin ve Önder Özen, Çaykur Rizespor-Trabzonspor maçının ardından değerlendirmelerde bulundu.

Tekin ve Özen'in açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

ÖNDER ÖZEN: Pereira, 2-3 sezondur kendi pozisyonunda en iyilerden birisi. Novak da iyi oynuyor. Trabzonspor'da artan sakatlıkların sebepleri üst üste oynanan maçlar. AEK maçında çok yoruldu. Prag'daki de öyleydi. Trabzon'daki maçlarda yorucu geçti. Trabzonspor bugün kazandıysa çok önemli. Kaleci performansına bağlı bir galibiyet oldu. Maç 2-0, 3-0 da olabilirdi. Bu yağışa rağmen maçın son anlarında mücadele etti. Sorloth her zaman hazır. Sturrige, topu ayağına her aldığında büyük bir tehdit. Hedefe oynuyorsanız kaleci performansı önemli, Uğurcan bunu sağlıyor. Fenerbahçe yüksek skorlu başlamasına rağmen bunu sürdüremedi. Trabzonspor, elini kolunu sallaya sallaya rakip kaleye gidiyor.

METİN TEKİN: Sosa'nın önderliğinde iyi oyun alışkanlığı oluştu. En yakın golü hissettiren takım Trabzonspor. Oyundan ziyade oyuncular bunu veriyor. Oyuncu özelliğiyle Trabzonspor öne çıkıyor. Nwakaeme de formunun zirvesinde bir görüntü veriyor. Abdülkadir Ömür ve Ekuban olsa en yukarıdaki Trabzonspor'u görebilirdik.

ÖNDER ÖZEN: Melnjak, sol ayaklı. O'nu iyi tanıyanlar solunu kapatmak isteyebilir. Ancak sağından dönüyor ve harika bir vuruş yapıyor.

METİN TEKİN: Uğurcan çok yetenekli kaleci. Daha da geliştirip çok önemli bir kaleci olma yolunda ilerliyor.

ÖNDER ÖZEN: A Milli Takım'da Mert oynayacaktır. Uğurcan komple bir kaleci. Fenerbahçe maçında oyuna başlangıçları, geçen seneki Galatasaray maçında çok muntazam. En iyisi Mert ile beraber Uğurcan. Eğitimli kaleci fark ediliyor. Rizespor'un penaltı beklediği pozisyonda en azından VAR'ın çağırması gerekiyordu. Şiddetli bir itme var.

METİN TEKİN: Bence penaltı olması gerekirdi. Baya dağıtıyor. İlk uygulamada geçen sene her dakika VAR'a gidiyorlardı, şimdi de hiç gitmiyorlar. Şu pozisyon çok kritik. Gidilmesi gerekirdi.

ÖNDER ÖZEN: Bugün iyi oyundan önce 3 puanı alması gerekirdi ve aldı. İkinci yarıda Nkoudou ikinci yarıda iyiydi. Nkoudou ve Diaby, boş alanlarda daha etkili. 0-0 ile 1-0 arasındaki görüntü çok farklıydı. Bunu değerlendirmesi lazım teknik heyetin.

METİN TEKİN: Abdullah Avcı'nın hayal ettiği oyunu anlayabiliyorum. Ancak bugün anlayamadığımız bu kadar az rakip sahaya giderken nasıl pozisyon bulacağı...

ÖNDER ÖZEN: Bu sistem Ljajic'i arkadaşlarından uzaklaştırdı. Topla buluştuğunda Nkoudou ile çok uzak kalıyor. Ljajic etrafına baktığında kimseyi göremediğini görüyorum. İki kenar oyuncusundan uzaklaştı.

METİN TEKİN: Abdullah Avcı'nın Başakşehir'i, yaşlı oyunculardan oluşuyordu. Mossoro, Emre gibi futbolcular vardı. Koşmak istemeyen oyuncuların takımı gibiydi. Başakşehir, son iki sezonda oyunu dikta etmeye çalıştı. Burada kadronun yeterliliğinden sorun yaşadı için direkt sonuca giden bir anlayış oturtmaya çalışıyor.

ÖNDER ÖZEN: Galatasaray da Beşiktaş gibi kaleye gidemiyor. Oyun çok yavaş. Fenerbahçe'nin bir hızı var. Favorilerden ikisi kaleye gitmekte ciddi ciddi zorlanıyor.

METİN TEKİN: Beşiktaş kritik dönemden geçiyor. Beşiktaş, Abdullah Avcı'yı neden göreve getirdiğini unutmasın. Ona göre davransın.