AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Lig bitene kadar karantinada olacaklar! Başladı...

Ajansspor Editör
Emrah Karalinc
İlk Yayınlanma : 13 May 2021 - 10:44 / Son Güncelleme : 13 May 2021 - 10:51

Almanya 1 ve 2. Ligi'nde takımlar koronavirüs sebebiyle karantinaya girdi. Peki neden karantinaya girdiler? İşte detaylar...

AJANSSPOR-HABER

Almanya 1. ve 2. Futbol Ligi'nde (Bundesliga) koronavirüs salgını sebebiyle son üç hafta için iki aşamalı karantina uygulamasına gidileceği daha önce açıklanmıştı. İkinci aşamada ise dünden itibaren 36 profesyonel kulübün tamamı karantina kampına girmek zorunda kaldı. Karantina kampları da başladı.

Kamptan geçici olarak ayrılacak kişiler test yaptıracak

Takım doktorlarının ya da bir takımdaki bir kişinin kamptan geçici olarak ayrılması durumunda kampa dönüşlerinde test yaptırması ve bazı yükümlülükleri yerine getirmesi isteniyor.

Enfeksiyon riskinin azaltılması amaçlanıyor

Getirilen yeni önlemlerle temasın ve enfeksiyon riskinin daha da azaltılması amaçlanıyor. Karantina eğitim kampları özellikle sezonun ardından EURO 2020 de hesaplanarak düzenlendi.

Mart ayında kulüplere bildirilmişti

Tıbbi-hijyenik konseptin tüm gereklilikleri herhangi bir değişime uğramadan geçerli olmaya devam edecek. DFL Başkanlığı, Mart ayında profesyonel kulüplere bu önlemin düşünüldüğünü bildirmişti.

Almanya Ligi'nde Bayern Münih şampiyon olmuştu 

Bundesliga'da sezonu şampiyon bitirmeyi garantileyen Bayern Münih ligin son 2 haftasında önce deplasmanda Freiburg ile sonra da iç sahada Augsburg ile karşılaşacak.