• Diğerleri

"Ligin en iyi takımıyız"

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu gelecek sezon hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Ağaoğlu, kulübün ekonomik ve sportif olarak hedeflerini açıkladı.
31 Temmuz 2020 10:24- Son Güncelleme - 31 Temmuz 2020 10:24
Google news abonelik

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, ekonomik olarak herkesin gıpta edeceği bir ekonomik yapı kurduklarını belirtti.

Sabah gazetesine konuşan Ağaoğlu, "Geçen yıl olduğu gibi yine bir savurganlığın içerisinde olmayacağız. Ekonomik olarak belirlediğimiz kriterlerin asla üzerine çıkmayacağız. Nokta atışı transferler yapmaya çalışacağız. Zaten ihtiyaçlar aşağı yukarı belli ve oralara odaklı transfer çalışmalarımız var. Takımımızdan belki giden olabilir ama o transfer de hem ekonomik olarak bizi hem de oyuncumuzu tatmin edecek düzeyde olmalı. İki taraflı düşünüp karar vereceğiz" dedi.

"Her zaman zirve mücadelesi vereceğimizi söylemiştik"

Türkiye Kupası'nın bir teselli olduğunu ifade eden Başkan Ağaoğlu, "Şampiyonluğu çok istiyorduk ve mücadele ettik ancak olmadı. Türkiye Kupası, verdiğimiz mücadelenin önemli bir tesellisi oldu. Ama her zaman daha iyisini yapmak için çalışmak zorundayız. Biz göreve geldiğimizde kulübü ekonomik olarak çok iyi bir noktaya getireceğimizi bunu yaparken de her zaman zirve mücadelesi vereceğimizi söylemiştik" şeklinde konuştu.

"Süper Kupa'yı kazanmak istiyoruz"

"Süper Kupa'yı kazanmak istiyoruz"

Hedeflerinin Süper Kupa'yı kazanmak olduğunu vurgulayan Ağaoğlu, "Ekonomik olarak kulübümüzün çok sağlam adımlar attığını rahatlıkla söyleyebilirim. Ama bunun yanında lig ikincisi olduk ve Türkiye Kupası'nı aldık. İkinciliği bir başarı olarak söylemiyorum ama zirve mücadelesinin bir göstergesi olması açısından önemli. Şimdi Süper Kupa'yı da kazanmak istiyoruz. Üç kupa hedefimiz vardı ama ikisini almak istiyoruz. Takımımızda en son kupa kazandığımızda ilkokula giden futbolcular yer alıyor. Bu bile aslında yakalanan başarının bir göstergesi olabilir" ifadelerini kullandı.

"Bu kupanın devamı gelecek"

Hatalarından dersler çıkaracaklarını söyleyen Ahmet Ağaoğlu kupaya da ihtiyaçları olduğunu vurguladı.

Ağaoğlu, "Taraftarımıza lig şampiyonluğunu hediye etmek istiyorduk çünkü onlar bunu fazlasıyla hak ediyordu. Sayısız nedenden dolayı bunu başaramadık. Bu kupaya ihtiyacımız gerçekten vardı. Futbolcu arkadaşlarıma ve teknik heyete gerçekten teşekkür ediyorum. Şunu net bir şekilde söylüyorum. Bu kupanın devamı gelecek. Bu bir başlangıç ve bunun sözünü onlara veriyorum. Biz hataları düzelteceğiz, önümüze bakacağız" şeklinde konuştu.

"Bana göre ligin en iyi takımıyız"

Başkan Ağaoğlu, "Biz verdiğimiz mücadelenin ne kadar kıymetli olduğunu biliyoruz, biraz sendelediğimizde ortaya çıkan çakallar bilsin ki bu meydanı hiçbir zaman onlara bırakmayacağız. Taraftarlarımızdan istediğimiz, bu kupanın mutluluğunu yaşasınlar çünkü onlara daha çok mutluluk yaşatacağız.

Bana göre ligin en iyi takımıyız. Çünkü sezon başında yaşadığımız sıkıntılar asla unutulmamalı. Kadro kuramayan ve lisans alamama tehlikesi ile karşı karşıya olan bir takım şampiyonluğu sonuna kadar kovaladı, ligin en iyi futbol oynayan ekibi oldu. Bu takım alkışı hak ediyor" diyerek sözlerini noktaladı.

Ergin Ataman, Beaubois'yı avlarken görüntülendi