"Ligler Antalya'da tamamlanabilir"

2 Nisan 2020 15:07- Son Güncelleme - 2 Nisan 2020 15:11
Google news abonelik

Spor Toto Süper Lig maçları ne zaman başlayacak? Sivas'ta son durum ne? Rıza Çalımbay'ın önerisi ne yönde?

Radyospor'da Yeşil Koltuk programında Can Çobanoğlu'nun sorularını yanıtlayan Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay'ın açıklamaları şu şekilde:

Herkes kurallara uyuyor!

"Burası çok sakin. Herkes kurallara uyuyor. İşi olan dışarı çıkıyor ancak genel olarak herkes evinde. Ben Sivas'ta kaldım. Ben buranın teknik direktörüyüm. Bırakıp gitmek olmaz. Son olarak oyuncularımızı dağıttık. Sokağa çıkma yasağı gelirse İstanbul'a dönerim diye düşündüm ancak yasak çıkmadı. Şu an için Sivas'tayım."

Herkes liglerin bitmesini istiyor!

"Herkes bu ligin bitmesini istiyor. İlk önce burada iyi bir ortam oluşmalı. Önemli olan sağlık. Ben burada Antalya'nın çok uygun olduğunu düşünüyorum. Binlerce otel var. Yüzlerce saha var."

Oyuncular uçağa binmekten çok korkuyor!

Oyuncular uçağa binmekten çok korkuyor!

"Oyuncuların burada en korktuğu şey uçağa binip yolculuk yapmak. Orada bu sıkıntı yok. Otobüse binip 8 maç oynanabilir. Orada bu durum bitirilebilir diye düşünüyorum. Çarşamba-Pazar oynanarak bu maçlar bitirilebilir. Bu konu biraz daha genişletilebilir. Yayıncı kuruluş kararlar alabilir. Takımlar biraz daha erken gidip orada bir hazırlık süreci geçirebilir. Bu durum Dünya'da da büyük bir yankı uyandırır. Burada herkes sıcağın önemli olduğunu düşünüyor. Antalya çok sıcak ve havası da güzel. Burada en önemli kısım psikolojik kısım. Futbolcuların kafasında aileleri var. Biz son maçımızı Antalya'da oynadık ancak hiç kimsenin aklı maçta değildi. Kaldığımız otelde yabancılar vardı. Uçakla maça gittik ve çok tedirgin olduk. Bu süreçte oyuncuların kafasında maç yok. Oyuncular kafasını maça veremez."

Son saniyede penaltı kaçırdı!