'Liglerin bu haliyle tescilini asla kabul etmeyiz'

Son dakika spor haberleri... Akhisarspor Başkanı Fatih Karabulut, koronavirüs sürecine, liglerin başlama tarihine ve şu anki haliyle tescil edilme iddiasına dair konuştu. Karabulut, Yılmaz Vural Fenerbahçe iddialarını da değerlendirdi. İşte detaylar...
29 Mart 2020 17:50- Son Güncelleme - 29 Mart 2020 18:13
Google news abonelik

TFF 1. Lig ekiplerinden Akhisarspor Başkanı Fatih Karabulut, Ajansspor’un sorularını yanıtladı. Karabulut, koronavirüs sürecinin futbola olan etkilerini değerlendirdi.

DENİZ ŞEN

Adı son dönemde Fenerbahçe ile anılan Yılmaz Vural hakkında da konuşan Karabulut, Akhisarspor Süper Lig’e yükselirlerse Yılmaz Vural ile devam edeceklerini de açıkladı. işte detaylar...

TFF’den ligin başlama tarihi ile ilgili henüz bir bilgi alamadıklarını kaydeden Karabulut, ''İdmanları yönetim kurulu ve Yılmaz Hocamızla yaptığımız istişare sonucu erteledik. İdmanların ne zaman yapılacağı ligin başlama tarihi ve koronavirüs ile ilgili sürece bağlı. Şu anda futbolcularımız bireysel olarak evde hocalarımızın verdiği programa göre çalışıyorlar.TFF liglerin başlama tarihi ile ilgili şu ana kadar bize herhangi bir yazı göndermedi'' dedi.

Liglerin tescil edilmesini kesinlikle kabul etmeyiz

Federasyonun ligleri erteleme tarihiyle ilgili konuşan Karabulut, Erzurumspor maçının oynatılmasının yanlış olduğunu söyledi. Akhisar ekibinin başkanı, ''Öncelikle devletimizin aldığı karara saygı duyuyorum.Bence doğru bir karardı, geç kalmadı ancak biz Erzurumspor ile olan maçımızı seyircisiz oynadık. O hafta da maçlar ertelenebilirdi. Ligler bu haliyle tescil olmaz, olamaz. Puanlar birbirine çok yakın. İleride nasıl bir süreç izleyeceğiz bilmiyorum ama eninde sonunda ligler devam etmeli. Biz hedefi olan bir takımız. Hedefi olmayan takımlar ligin bitmesini istiyor. Bu yanlış bir karar olur. Öyle bir şeyi kesinlikle kulüp olarak kabul etmeyiz'' dedi.

Akhisarspor’un borcu yok

Koronavirüsün futbol ekonomisini de etkilediğini belirten Karabulut, ''Biz Akhisarspor olarak bu ay bile vergilerimizi, KDV, stopaj ödedik. Her zaman devletimizinde yanındayız. Şu an hiçbir resmi ve özel kuruma borcumuz yok ama millet olarak zorlu bir süreçten geçiyoruz.'' şeklinde konuştu.

Yılmaz Vural bizi bırakıp Fenerbahçe'ye gitmez

Son dönemde adı Fenerbahçe ile anılan Yılmaz Vural ile ilgili konuşan Karabulut, Yılmaz Vural çok değerli bir insandır. Bizleri kırmayıp takımın başına geçmesi bizi çok onure etti. Akhisarspor’u bırakıp Fenerbahçe’ye gideceğini düşünmüyorum. Kendisi de devamlı olarak dile getiriyor ve birebir görüşmelerimizde ‘Burada çok mutluyum. Bunca yıldır teknikdirektörlük yaptım. Akhisar kadar hiçbir yerde mutlu, huzurlu olmadım’ diye... İnşallah Akhisarspor Süper Lig’e çıkınca da Yılmaz Hoca ile devam etmenin sözünü veriyorum'' ifadelerini kullandı.

Akhisarspor Başkanı Fatih Karabulut, koronavirüs süreci ve taraftarlara mesajı ile sözlerini noktaladı:

‘’Biz şu anda Akhisarspor tesislerimizi giriş - çıkışlara kapattık. Futbolcularımızı dahi almıyoruz. Sadece Yılmaz hocam burada. Ben taraftarsız bir Akhisarspor düşünemiyorum. Erzurumspor maçında taraftarlarımız olsaydı bu maçı alırdık. Taraftarlarımızla iç içeyiz. Yaptığımız kampanyalarla 3.000 öğrencimize ve 2.000 bayan taraftarımıza Passolig çıkarıp kombine hediye ettik. Taraftarımızla şehirle takımımız tam bütünleşmiş durumda ben de bir gün bırakacağım Akhisarspor başkanlığını ama taraftarımıza sesleniyorum: Akhisarspor’a sahip çıksınlar, Akhisarspor hepimizin. Sizlere Allah nasip ederse şampiyonluğu armağan edeceğim. Sağlıkla kalın. Evinizden bir mütdet çıkmayın. İnşallah bugünlerde gelip geçecek.’’

AJANSSPOR - ÖZEL

 

Premier Lig, La Liga, Bundesliga, NBA, F1, Portekiz Ligi, UFC S Sport Plus'ta! Taahhüt yok, kurulum yok, tıkla hemen izle!