Liglerin tamamlanmasıyla ilgili en makul öneri! Bir taşla iki kuş...

28 Mart 2020 13:21- Son Güncelleme - 28 Mart 2020 13:26
Google news abonelik

Koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen ligler ne zaman bitecek? Futbol dünyasının merakla beklediği bu soruyla ilgili Marsilya Teknik Direktörü Andre Villas-Boas’tan çarpıcı bir öneri geldi.

UEFA’ya bağlı ülkeler ligleri 30 Haziran’a kadar bitirmek istese de koronavirüs salgını yavaşlama emaresi göstermiyor. Ve bu durum futbol dünyası için büyük bir sorun. Ekonomik olarak zorlanacak olan kulüpler bir şekilde liglerin bitirilmesi taraftarı. Marsilya Teknik Direktörü Villas-Boas da aynı şekilde düşünüyor. Hatta bu konuyla ilgili ilgi çekici bir önerisi var.

RMC Sport’a konuşan Portekizli teknik adam, kulüplerin şu anda ekonomik olarak felaket bir durumda olduğunu söylerken, “Bu herkes için çok zor. Ligue 1 kulüpleri için en uygunu liglerin kasım ya da aralık ayında bitmesi” dedi.

Liglere Dünya Kupası ayarı!

2022’de Katar’da düzenlenecek olan Dünya Kupası’nın kasım ayında başlayacağına vurgu yapan Villas-Boas, lig maçlarının da bu takvime göre ayarlanması gerektiğini savunuyor:

2021’den itibaren yerel ligleri buna göre ayarlamalıyız. Bu sayede kış ayında yapılacak 2022 Katar Dünya Kupası’yla uyumlu bir hale geliriz. Sonrasında tekrar klasik düzene geçebiliriz.”

Villas-Boas'ın bu önerisi futbol camiası içerisinde birçok taraftar buldu.

Katar'da düzenlenecek olan Dünya Kupası 22 Kasım 2022'de başlayıp 18 Aralık 2022'de bitecek.