AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Lille’in hocası Galtier’den sosyal medya çıkışı: Aptallık!

İlk Yayınlanma : 09 Nis 2021 - 22:57 / Son Güncelleme : 09 Nis 2021 - 23:01

Fransa’da Burak Yılmaz, Yusuf Yazıcı ve Zeki Çelik’in formasını giydiği Lille’in teknik direktörü Christophe Galtier, sosyal medya ile ilgili çok çarpıcı bir yorumda bulundu.

Lille’in hocası Galtier’den sosyal medya çıkışı: Aptallık!

AJANSSPOR-DIŞ HABER

Sosyal medya bağımlılığı günümüzde çoğu kişiyi olduğu gibi futbolcuları da esir almış durumda. Bu duruma dikkat çeken Lille’in teknik direktörü Christophe Galtier ses getiren açıklamalarda bulundu.

'En aptalca icat'

Fransız teknik adam, “Sosyal medya insanoğlunun icat ettiği en aptal şey olabilir. İnsanları aptallaştırıyor, çünkü kullananlar yalnızca atacakları tweet’i düşünüyor ve o tweetlerle insanların düşüncesini etkileyebiliyorlar. Bu durumun insanları aptallaştırdığını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Cep telefonlarını kapattırıyor

Üç milli futbolcumuz Burak Yılmaz, Yusuf Yazıcı ve Zeki Çelik’in de teknik direktörlüğünü üstlenen Galtier, daha önce de oyuncularına getirdiği cep telefonu yasağıyla gündeme gelmişti. 

'Ekranlar futbolcuları yoruyor'

Futbolcularının maçlardan önceki son 1 saatte telefon kullanmasını yasaklayan Galtier, "Ekranlara, sosyal medyaya ve mobil uygulamalara korkunç derecede bağımlı bir jenerasyondayız. Bunlar 2020'li yılların uyuşturucusu. Ekran bağımlılığının insanlarda yorgunluk ve konsantrasyon problemini tetiklediğine ikna oldum'' diyerek kendini savunmuştu.

Fransa'da şampiyonluğa koşuyor

Christophe Galtier’nin takımı Lille, Fransa Ligi’nde topladığı 66 puanla en yakın takipçisi Paris Saint Germain’in 3 puan önünde şampiyonluk mücadelesini lider olarak sürdürüyor.