AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Lionel Messi, başkanlık seçimi için oy kullandı

İlk Yayınlanma : 07 Mar 2021 - 14:14 / Son Güncelleme : 07 Mar 2021 - 14:18

İspanya Ligi haberleri.. İspanya Ligi ekiplerinden Barcelona'da başkanlık seçimi gerçekleştiriliyor. 3 başkan adaylığını açıklayan Joan Laporta, Víctor Font ve Toni Freixa, oyunu kullandı. Ayrıca kulübün simge ismi Lionel Messi de oyunu kullandı. Detaylar haberimizde...

Lionel Messi, başkanlık seçimi için oy kullandı

DIŞ HABER - AJANSSPOR

İspanya La Liga Santander ekiplerinden FC Barcelona yıldızı Lionel Messi, bugün yapılan başkanlık seçimi için Camp Nou Stadyumu'na geldi.

Stadyuma oğluyla birlikte gelen Arjantinli yıldız, oyunu kullandı.

Peki, Katalan ekibinde adaylar kimler?

Bilindiği üzere Joan Laporta, Víctor Font ve Toni Freixa, başkanlığa aday olduklarını daha önce açıklamıştı. 

"Herkesi buraya oy vermeye davet ediyorum"

Laporta'nın ana rakibi olarak gösterilen Victor Font, "Bunlar, kulübün çağdaş tarihindeki önemli seçimler. Kısıtlamalara ve sorunlara rağmen halkın seferber olduğunu görmekten dolayı çok mutluyum. Bu bizi eşsiz bir kulüp yapıyor. Herkesi buraya oy vermeye davet ediyorum. Gelecek sizin ellerinizde" dedi. 

"Laporta'yı 20 yıldır tanıyorum"

Bir başka aday Toni Freixa ise, "Ne kadar çok katılım olursa, seçilen başkan o kadar meşruyet kazanır. Bir Barçalı için Barça'nın kendisinden daha önemli bir şey yoktur. 3 başkan adayı arasında da güzel bir seçim süreci oldu. Herkes kendi vizyonuna sahip. Birbirimizi uzun süredir tanıyoruz. Laporta'yı 20 yıldır tanıyorum" şeklinde konuştu.

"Katılımın yüksek olmasını ve üyelerin oy vermeye gideceğini umuyoruz"

Joan Laporta, "Bu seçimi mümkün kulan kulüp çalışanlarına teşekkür ediyorum. Barcelona tarihindeki en önemli olan kişiler onlardır. Katılımın yüksek olmasını ve üyelerin oy vermeye gideceğini umuyoruz. 20 bin kişinin şimdiden oy kullanmaya sahip olduğunu unutmamalıyız. Güzel sonuçlar aldık. Herkesi buraya oy vermeye davet ediyorum" diyerek sözlerini tamamladı. 

Taraftarların oy kullanabildiği yerler ise şu şekilde:

  • Camp Nou: Palau Vlaugrana Tesisleri
  • Girona
  • LIida
  • Tarragona
  • Tortos
  • Andorra

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.