Lionel Messi için 10 yıllık teklif... Premier Lig'e mi gidiyor?

Manchester City ve New York City'nin sahisi olan City Football Group, Arjantinli süper yıldız Lionell Messi'yi transfer etmek için elinden geleni yapacağa benziyor. 10 yıllık plan sunulan Messi, sezon sonunda bonservis modeli ödemeden Manchester yolunu tutabilir. İngiltere Premier Lig maçları hangi kanaldan yayınlanacak? sorusunun yanıtı da haberimizde...
24 Kasım 2020 19:08- Son Güncelleme - 24 Kasım 2020 19:13
Google news abonelik

Ajansspor- Barcelona'nın süper yıldızı Arjantinli Lionel Messi'nin sezon sonu bitecek sözleşmesi Avrupa'da birçok kulübün iştahını kabartıyor.

Sezon başında kulübünden ayrılmak isteyen Messi, Barcelona'nın opsiyonu kullanması nedeniyle transferini tamamlayamamıştı. Messi'nin şu ana kadar gözüken en büyük talibi başında Pep Guardiola'nın bulunduğu Manchester City.

Dailiy Mail'den Jack Gaughan'ın haberine göre, Manchester City ve New York City'nin sahisi olan City Football Group , Arjantinli yıldız için 10 yıllık plan hazırladı.

Buna göre Messi bu yıl ocak transfer döneminde ya da yıl sonunda Manchester City forması giyerek bareber 14 kupa sevinci yaşadığı Teknik Direktör Pep Guardiola ile birlikte çalışmaya başlayacak. Guardiola, Manchester City ile olan sözleşmesini geçen günlerde 2 yıl uzatmıştı.

Hazırlanan plana göre Messi'nin Manchester'dan sonraki durağı ABD olacak. New York City forması giyecek Messi, aktif futbolculuk hayatı bittikten sonra da grup için çalışmaya devam edecek.

İngiltere ile ABD'nin yanı sıra Avustralya, Çin, Hindistan ve Japonya'da futbol yatırımları olan City Football Group dünya üzerinde 10 kulübe sahip. Futbolculuğu bittikten sonra Messi'nin farklı projelerde çalışması bekleniyor.

İngiltere Premier Lig maçları hangi kanalda?

Premier Lig maçları 2022'ye kadar S Sport’tan yayınlanacak. S Sport ve S Sport Plus, Premier League‘in yanı sıra dünyanın en çok takip edilen, en prestijli spor organizasyonlarını da izleyicilerle buluşturmaya ve spor sevgisini geniş kitlelere ulaştırmaya devam ediyor. S Sport, Premier League’in yanı sıra, NBA, Formula 1, Moto GP, UFC, WWE, Diamond League, FIS, FIS Freestyle, Sumo, Monster Jam gösterileri ve Barcelona’nın kulüp kanalı BARCA TV‘yi yayınlamaya devam ediyor. Ayrıca yayın dönemi içerisinde FIVB Plaj Voleybolu Turnuvaları ve uluslararası voleybol turnuvaları, WTA Tenis Turnuvaları, ATP 500 Tenis Turnuvaları, World Super Bike (WSBK), SPN Winter & Summer X Games, PGS Tour Golf Turnuvası ve World`s Strongest Man yarışmaları da S Sport’ta sporseverlerle buluşuyor. S Sport D Smart 78 – TV+ 77 ve Tivibu 74 nolu kanallardan izlenebiliyor