AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Litvanya maçı sonrası Halil Dervişoğlu ve Yunus Akgün konuştu

Ajansspor Editör
Orhan Gülek
İlk Yayınlanma : 08 Haz 2022 - 00:13 / Son Güncelleme : 08 Haz 2022 - 00:20

UEFA Uluslar Ligi'nde Litvanya'yı 6-0 mağlup eden Türkiye A Milli Futbol Takımı'mızda Halil Dervişoğlu ve Yunus Akgün, maç sonu değerlendirmelerde bulundu. İşte tüm detaylar...

AJANSSPOR - HABER

A Milli Futbol Takımımız, UEFA Uluslar Ligi'nde Litvanya'yı 6-0 mağlup etti. Karşılaşma 2 asist ve 1 gol atarak yıldızlaşan Halil Dervişoğlu, maç sonu değerlendirmelerde bulundu.

Halil Dervişoğlu: "Birkaç gol daha atabilirdik"

İyi bir skor elde edildiğini belirten Halil, “Rakibimiz biraz daha öne çıkmayı denedi ve bize alan kaldı. Bunları da iyi değerlendirdik. Birkaç gol daha atabilirdik ama 6-0 iyi bir skor.” dedi.  

En çok hangi rolde rahat hissettiği sorulan Dervişoğlu, şu sözleri kullandı:

“Ben sahada her yerde rahat ederim ama daha çok savunma ve orta saha aralarında rahat hissediyorum. Alan neredeyse oraya çıkmaya çalışıyorum. Takım oyununda daha rahat oynuyorum.”

"Daha iyiye gidiyoruz"

Halil, “Hocam güvenini hep hissettirdi. Bize takım olarak motivasyon sağlıyor. Çok zor maçlar olmadığı halde hedefler koyuyor ve yapmaya çalışıyoruz. Hiç gol yememek ve çok gol atıp iyi oynamak bizim hedefimiz. Ona göre çalışıyoruz ve daha iyiye gidiyor.” diyerek sözlerini noktaladı.

Yunus Akgün: "Bu geceyi unutmayacağım"

A Milli Takım kariyerindeki ilk gollünü atan Yunus Akgün ise maç sonu şu ifadeleri kullandı:

"Kazandığımız için mutluyuz. Direkt önümüze bakacağız çünkü 6’da 6 yaparak B Ligi’ne yükselmek istiyoruz. Hak ettiğimiz yer burası değil. A Milli Takım formasıyla gol atmak çocukluk hayalimdi. Bu geceyi unutmayacağım."