AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Löw ve İlkay Gündoğan'dan kaptanlık açıklaması!

İlk Yayınlanma : 21 Mar 2019 - 15:47 / Son Güncelleme : 21 Mar 2019 - 18:47

Joachim Löw’ün teknik direktörlük görevini yaptığı Almanya Milli Takımı, Sırbistan ile karşı karşıya geldi. Bu karşılaşmada dikkat çeken noktalardan birisi; İlkay Gündoğan’ın kaptanlık pazubandını taktığı andı.

İlkay Gündoğan'ın milli takım kariyeri merak konusu olmuştu

Mesut Özil’in Almanya Milli Takımı’nı bıraktığını açıklamasının ardından İlkay Gündoğan’ın milli takımdaki geleceği tartışma konusu olmuştu.

Löw, İlkay Gündoğan'a sahip çıkmıştı

Joachim Löw, kendisiyle yapılan bir röportajda İlkay Gündoğan’a sahip çıkacağını ifade etmiş ve Gündoğan’ın kaliteli bir oyuncu olduğuna dikkat çekmişti.

İlkay Gündoğan, Almanya Milli Takımı'nda kaptan oldu

Sırbistan’a karşı oynadığı 30. milli maçında kaleci Manuel Neuer oyundan çıkınca, teknik direktör Löw’ün kararı ile  İlkay Gündoğan ilk kez Almanya Milli Takımı kaptanlık bandını taktı.

Löw, kaptanlığı neden İlkay'a verdiğini açıkladı

Öte yandan Löw, İlkay’ın kaptanlık pazubandını taktığı anla ilgili olarak ise, “Mola sırasında kabine baktım ve en deneyimli oyuncuların içinden İlkay Gündoğan’ın kaptanlığı hak ettiği hissine kapıldım. Bu yüzden kaptanlık bandını da o aldı” ifadelerini kullandı.

İlkay Gündoğan: "Kaptanlığı gururla kabul ettim"

Bu arada İlkay Gündoğan ise, Almanya Milli Takımı’nda kaptan olarak oyuna devam etmesini ise, ”Gururla kaptanlığı devraldım. Son birkaç ay içinde olanlardan sonra garip bir an oldu. Tabi ki kaptanlığı gururla kabul ettim” diye konuştu. (AJANSSPOR DIŞ HABER)