Lucescu'dan Cengiz Ünder ve Hakan Çalhanoğlu yorumu!

2 Mayıs 2020 22:04- Son Güncelleme - 2 Mayıs 2020 22:07
Google news abonelik

A Milli Futbol Takımımızın eski teknik direktörlerinden Mircea Lucescu, katıldığı bir televizyon programında Milli takımdan eski öğrencisi olan Cengiz Ünder ve Hakan Çalhanoğlu'nu övdü. "Taca La Marca" programında konuşan deneyimli teknik direktör, Milli futbolcularımız için övgü dolu sözler söyledi.

AJANSSPOR-DIŞ HABER

"Çok büyük bir kaliteye sahip"

Cengiz Ünder'in sürekliliğine dikkat çeken deneyimli teknik direktör: "Sürekliliği devam ederse İtalya Seri A gibi bir ligde uzun yıllar forma giyebilir. Çok büyük bir kaliteye sahip. Ancak bu kalitesi çeşitli antrenörleri tarafından kendisini nasıl yöneteceğine bağlı. Antrenörlerinin, Cengiz'e yapacağı hareketleri doğru bir şekilde açıklamaları ve ona doğru direktifleri vermeli. Olgunlaşması ve en iyi oyunculardan biri olması biraz zaman alacak ama ben o klasmana ulaşacağına ikna oldum."

"Büyük bir meydan okuma..."

Napoli için transfer önerisinde bulunan Lucescu, Hakan Çalhanoğlu'nu önderdi. Lucescu: "Hakan, muazzam deneyime sahip biri. Hala genç ve Napoli için iyi bir hamle olabilir. Napoli'nin havasının ona iyi geleceğine inanıyorum. Büyük bir meydan okuma ve ona en uygun hamlelerden biri"