Lucescu'dan flaş istifa açıklaması!

A Milli Takım teknik direktörü Mircea Lucescu, Ukrayna maçı öncesi basın toplantısı düzenledi. İşte detaylar...
19 Kasım 2018 17:36- Son Güncelleme - 19 Kasım 2018 20:36
Google news abonelik

Lucescu, Ukrayna ile oynanacak hazırlık karşılaşma öncesinde basın toplantısı düzenledi.

Mircea Lucescu'nun açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

Çalışmaya devam. Başka bir şey söz konusu değil. Türkiye'de yeni çıkacak genç arkadaşları da davet edeceğiz. Bu gruba dahil etmek için her maçı izliyoruz. Yurt dışındaki maçları izliyoruz. Bu genç ekip ile mart ayında başladık. 6-7 aydır beraber oynuyoruz. 

Uluslar Ligi'nde zor bir gruptaydık. Rusya ve İsveç, Dünya Kupası'nda aynı oyuncular ve aynı antrenörlerle oynuyor. Birbirini tanıyan iki ekipti. Bizden daha tecrübeli. 4 maçta da oyunu domine ettik. Biz sadece konsantrasyondan dolayı o golleri yedik. Milli takıma gelen gençler, burayı sevdikleri için geliyor. Burayı sevmese gelmez. Burada bir mecburiyet yok.

İyi bir grup kurduğumuza inanıyorum. Birbirini seven bir grup. Bu seviyeye gelmek benim hatam değil. Türkiye Milli Takımı'nda sürekli oynayan Ozan Tufan, Tolga Ciğerci, Volkan Şen, Selçuk, Arda Turan, Burak gibi oyuncular artık kendi takımlarında oynamıyor. 

Bir çözüm bulmak zorundaydım. Ben kendi kurduğum ekipten mutluyum. Son oynadığımız 4 maçta harika şeyler yarattık. Şans güçlüden yana. Biz de bu güçlüler grubuna dahil olacağız.

Rekabetçi ve üst seviyede futbol oynayacak bir grup kurmaya çalışıyorum. Bunun için zaman gerekiyor. Ukrayna gibi bir takımla oynayacağız. Ukrayna'nın Donetsk'ten gelen 8 oyuncusu var. Bu çocuklar 17-18-19 yaşlarından beri Ukrayna'nın altyapısından itibaren milli takımda oynuyor. İtalya'da da, Romanya'da da bu şekilde yaptım. Yetenekleri bulup milli takıma davet edeceğiz. Lokal ligdeki seviye ile uluslararası seviye aynı değil. Bunları yapmak için çabalayacağız.

Şimdilik yurt dışında oynayan oyuncular ve yerel ligde oynayan oyuncularla devam ediyoruz. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'tan az oyuncu alıyorum. Romanya bu konuda bir karar aldı. Büyük ekiplere karşı bir şampiyona kazandılar. Orada genç oyuncular oynuyor. Bunlar sabırla ve zamanla olacak.

Lucescu istifa edecek mi? Açıkladı...

İstifa ile ilgili bir açıklamam yok. Yanlış bir haber. Böyle bir şey söylemedim. Bu tarzdaki fikirleri herkesle paylaşmam. Geleceğime ben karar veririm. Yararlı olamayacağımı görürsem ben söylerim. Bu şekilde devam etmezdim. Doğal olarak şu anda işime devam ediyorum.