AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Lucescu'dan sert tepki: Duymak bile istemiyorum!

İlk Yayınlanma : 20 Nis 2021 - 14:37 / Son Güncelleme : 20 Nis 2021 - 14:43

Beşiktaş, Galatasaray ve Türkiye A Milli Takımı'nı çalıştıran Mircea Lucescu 12 kulübün Avrupa Süper Ligi girişimine sert tepki gösterdi. İşte Lucescu'nun sözleri...

Lucescu'dan sert tepki: Duymak bile istemiyorum!

DIŞ HABER-AJANSSPOR 

AC Milan, Arsenal, Atletico Madrid, Chelsea, FC Barcelona, ​​Inter, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madrid ve Tottenham bir araya gelerek Avrupa Süper Ligi'nin ortaya çıkacağını açıkladı. Bu gelişmeyle birlikte Avrupa futbolunda adeta bir demeç savaşı başladı. Türkiye'de daha önce Galatasaray, Beşiktaş ve A Milli Takımı çalıştıran Mircea Lucescu, alınan bu karara tepki gösterenler arasında yer aldı. Detaylar haberde...

Lucescu, Avrupa Süper Ligi önerisini duymak bile istemiyor

Mircea Lucescu teknik adamlık kariyerini Ukrayna'nın Dinamo Kiev'de sürdürüyor. Lucescu, Avrupa Süper Ligi fikrine şiddetle karşı çıkıyor. Deneyimli teknik adam böyle bir öneriyi duymak bile istemiyor.

"Bu tartışmaların temelinde Amerikalılar var"

Antena Sport'a konuşan Rumen çalıştırıcı, Avrupa Süper Ligi'nin kabul edilebilir bir noktada olmadğını ifade etti. Lucescu, "Böyle bir şeyin olması kabul edilemez. Bu tartışmaların temelinde, Birleşik Devletler'de yaptıklarını yapmak isteyen Amerikalılar var. Para hissedarlara dağıtaılacak. Diğer ülkelerde futbolun evrimini tamamen engelleyecek bir durum var. Bu gelişme futbol ruhunun dışına çıkmaktır. Her şeyden önce bunun bir spor organizasyonu olduğunu unutuyorlar. Para tüm ülke futbolunun yapısını iyileştirmek için de kullanılmayacak. Bunu sanmıyorum" diye konuştu.

"Futbol evrimi engellenmiş olacak"

Lucescu, "Eğer bu karar hayata geçerse gerçekten utanç verici olur. Futbol iş dünyasının değil, kitlelerin sporu olarak başladı. İngiltere'de bir işçi sporuydu. Böyle büyüdü. Her şeyden önemlisi rekabet ruhu ortadan kalkar. Futbolda en önemli şey rekabettir. Futbolun güzelliği, küçük takımların büyük takımlarla oynamasıydı. Diğer ülkelerde futbol evrimi tamamen engellenmiş olacak" açıklamasını yaptı.