Lugano'dan flaş açıklamalar! Fenerbahçe'de çalışmayı düşünüyor mu?

25 Eylül 2018 20:30- Son Güncelleme - 25 Eylül 2018 17:34
Google news abonelik

Fenerbahçe'nin eski futbolcusu ve Sao Paulo Sportif Direktörü Diego Lugano, Haber Global'e özel açıklamalarda bulundu.

İşte Lugano'nun açıklamalarından öne çıkanlar...

Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan maçı değerlendiren Lugano, "Sonucu normal olarak görüyorum çünkü Fenerbahçe oyuna iyi başladı. Topu ayağında iyi tuttu ve oyuna hükmetti ama iyi olduğu zamanlarda yüzde yüzlük gol fırsatlarını değerlendiremedi. Tam bu sırada Beşiktaş'ın sürpriz bir golü geldi. O golden sonra maç Fenerbahçe için zora girdi. Beşiktaş golün ardından maçı domine etti. Fakat sonrasında Beşiktaş'ın golü gelecekken bu kez de Fenerbahçe beraberliği yakaladı. Git gelli ve hızlı bir maç oldu. Sonucu gayet normal görüyorum. Maçın hakkı beraberlikti." dedi.

Ali Koç ile gerçekleştirdiği toplantı hakkında bilgi veren Lugano, "Türkiye'ye gelmemin sebebi tabii ki Ali Koç'tu fakat bu gelecek yıllarda Fenerbahçe'ye geri dönmemle alakalı bir görüşme olmadı. Sao Paolo'yu temsilen buraya geldim. Şu anda Sao Paulo'da sportif direktörlük yapıyorum. Başkan Ali Koç ile Sao Paulo ile ilişkileri nasıl güçlendiririz konusunu konuştuk. Kadıköy'deki ambiansı çok özlemişim. Bunların hepsi buraya gelmemdeki temel sebeplerdi." dedi.

"Fenerbahçe'nin savunma oyuncuları iyi isimler"

"Fenerbahçe'nin savunma oyuncuları iyi isimler"

Fenerbahçe'nin savunma hattını değerlendiren Lugano, "Benim oynadığım dönemle şu anki defans hattını karşılaştırmak kolay değil. Benzer soruları zamanla dost sohbetlerinde de alıyorum. Kendi dönemim ile şu anki defans hattını karşılaştıramam ama onlara bol şans diliyorum. Teker teker bakıldığında hepsi iyi oyuncular. Böyle sorularda takdiri taraftarlara bırakmak gerekiyor. Ben başarılı olalcaklarına inanıyorum ama karşılaştırma yapmak beni zorlayabilir." yorumunda bulundu.

Fenerbahçe'nin yeni transferi Diego Reyes hakkında konuşan Lugano, "Diego Reyes'i çok fazla tanımıyorum. Bu konuyla ilgili net yorumlar yaparsam insanları yanlış yönlendirmiş olabilirim. Evet ismi Diego ama herkesin kendi dönemi var. Fenerbahçe'de başarılı olabilir ama bunun için şansa ihtiyacı olacak. Kendisine buradan bol şans diliyorum." açıklamalarında bulundu.

Lugano'nun diğer açıklamaları şu şekilde:

Jailson'la ilgili bilgilerim Reyes'ten daha fazla. Kendisini çok yakından tanıyorum. Geçen sene Gremio'da çok başarılı bir sezon geçirdi. Takım olarak da sezona damga vurdular. Fenerbahçe için Jailson büyük bir şans. Jailson için de Fenerbahçe büyük bir şans olacak. Henüz yaşı genç ve çok daha gelişim gösterebilecek bir isim. Fenerbahçe her sene şampiyonluğa oynayan ve şampiyonluk dışında her şeyin başarı sayılmadığı bir kulüp. Bu durum Jailson'u daha da geliştirecek ve rekabetçi bir oyuncu yapacak.

Teknik direktörlük yapmayı düşünüyor mu?

Teknik direktörlük yapmayı düşünüyor mu?

Teknik direktörlüğü konuşmak için çok erken. Futbolu 6 ay önce bıraktım. Yeşil sahalara çok yakın bir tarihte veda ettim. Benim gibi uzun yıllar futbol oynayan oyuncular hemen tekrar yeşil sahalara dönmek istemeyebilir. Ben de şu anda futboldan keyif almaya çalışıyorum. Sao Paulo'da şu anda Brezilya Ligi'nde lider konumda. Sezona çok iyi başladık ve çok iyi gidiyoruz. Yaptığım işi çok seviyorum ve futbola aşığım. Şimdiden B lisansım var ve antrenörlük yapabilirim ama biraz daha beklemeyi düşünüyorum. Beklemek benim şu anda en doğrusu. Gelecekte neler olacak hep birlikte göreceğiz.