AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Galatasaray'da Luis Campos, Kerem Aktürkoğlu'nu 20 milyon Euro'ya satıyormuş!

Ajansspor Editör
Özgür Koç
İlk Yayınlanma : 03 May 2022 - 08:51 / Son Güncelleme : 03 May 2022 - 09:09

Galatasaray'da Burak Elmas'ın ibrasızlığı öncesinde Luis Campos'un, sarı kırmızılıların yıldızını Fransız ekibine 20 milyon Euro'ya satmaya hazırlandığı ortaya çıktı.

Galatasaray'da bu sezon gösterdiği müthiş performansla Avrupa'nın önemli kulüplerinin peşinde olan ve sezon sonunda takımdan ayrılıp ayrılmayacağı merak konusu olan Kerem Aktürkoğlu ile ilgili flaş bir gerçek ortaya çıktı.

Campos, Fransız kulüpleriyle pazarlık halindeymiş

Fanatik'te yer alan habere göre, Galatasaray'da yönetimin idari ibrasızlığı öncesinde Başkan Burak Elmas'ın sportif danışmanı olarak görev yapan Luis Campos'un, Kerem Aktürkoğlu'nun transferi konusunda Fransız kulüpleriyle uzun süredir pazarlık halinde olduğu ortaya çıktı. 

Kerem için yönetimden yetki almış

Uzun yıllar Monaco'da çalışan Campos'un Avrupa piyasasında Kerem gibi bir yeteneğin en az 20 milyon Euro'ya satılabileceğini, kendisinin bu yönde temaslarda bulunmak üzere Elmas'tan yetki aldığı öğrenildi. 

Campos seçim nedeniyle beklemeye geçti

Ancak kulübün seçim sürecine girmesiyle, temasların azaldığı ve Campos'un da beklemeye geçtiği bildirildi. Kerem'le Fransız kulüplerinin yanı sıra İspanyol devi Atletico Madrid de ilgileniyor. Fakat şu ana kadar kulübe resmi bir teklif ulaşmadığı ifade ediliyor. 

Gelecek yönetim şartları kabul ederse...

Ayrıca Elmas yönetimi, kararı yeni seçilecek başkana bırakmak için görüşme taleplerini ileri bir tarihe erteliyor. 23 yaşındaki futbolcu da bir an önce Avrupa'ya bir transfer gerçekleştirmenin hazırlıkları içinde. Campos'un, yeni seçilecek yönetimle de temasa geçeceği ve şartlarının kabul edilmesi durumunda Kerem'i benzer rakamlar karşılığında Fransa'ya götürmeyi teklif edeceği belirtiliyor