Maçlar tek şehirde mi oynanacak? Seyirci alınacak mı? Açıkladı...

3 Nisan 2020 11:59- Son Güncelleme - 3 Nisan 2020 12:08
Google news abonelik

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, bugün yapılan açıklama sonrası Habertürk yazarı Serdar Ali Çelikler'e konuştu. Ligler son haliyle mi tescil edilecek? Ligleri ne zaman bitirmek istiyorlar? Maçlar tek bir şehirde mi oynanacak? Maçlara seyirci alınacak mı? Yayıncı kuruluşlar görüştüler mi? İşte detaylar...

Maçlara haziran ayında başlama konusunda umutlu olduğunu ifade eden Özdemir, "Ligi tamamlamak konusunda UEFA, FIFA ve Avrupa Kulüpler Birliği'nin isteği var. Nispeten zorlaması da var. Biz de böyle istiyoruz. Haziran sonu, temmuz sonu bir şekilde bitirmek istiyoruz. Çok güzel plan program yaptık" şeklinde görüş belirtti.

Maçlar tek bir şehirde mi oynanacak?

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay'ın maçların Antalya'da oynanmasıyla ilgili önerisi içinse Özdemir, "Şu anda böyle bir şey söz konusu değil" dedi.

Maçların ağustos ayına sarkma ihtimali üzerine ise şunları söyledi:

"Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'nin durumuna göre değişir. Ama en geç temmuzun ilk haftası bitirmek istiyoruz."

'Her şeyi düşündük'

Maçları sıkışık fikstürde yapacaklarını ifade eden TFF Başkanı, "Diyelim ki kurban bayramına denk geldi son bir hafta? Kurban bayramında maç yapmayacağız. Her şeyi düşündük" dedi. 

Kurban Bayramı 31 Temmuz'da başlıyor ve 3 Ağustos'ta sona eriyor.

Yayıncı kuruluşla görüşüldü mü?

"Alternatiflerin bir ksımını paylaştık onlarla. Senaryolar 7'ydi, 10'a çıktı. Mayısın sonuna doğru salgın yavaşlarsa haziranın ilk haftası gibi başlarız şeklinde düşünceleri var."

Maçlar seyircili mi seyircisiz oynanacak?

Maçlar seyircili mi seyircisiz oynanacak?

Seyircisiz oynanma ihtimali var. O zamanki şartlara göre değişebilir. Seyircili ya da seyircisiz bu ligi bitireceğiz. 

AJANSSPOR

Semih Kaya, Yasemen Kaya ile türkü söyledi!