Madalyayı kazandı, Türkiye tarihine geçti!

11 Kasım 2017 00:16- Son Güncelleme - 11 Kasım 2017 00:16
Google news abonelik

Çin'in Kaihua şehrinde yapılan Dünya Kadınlar Bocce (Petank) Şampiyonasında Hilal Çaputlu bronz madalya kazandı.

9 Kasım'da yapılan elemelerde, Altın Nokta disiplininde ülkemizi temsil eden Çaputlu, ilk turda 30 sayı elde ederek 43 rakibi arasında 10. sıraya yerleşti ve röpesaj oynamaya hak kazandı. Repesaj turunda da başarılı bir performans üreten sporcumuz 34 sayı elde ederek 7. sıraya yükseldi ve çeyrek finale kaldı.

10 Kasım'da yapılan ve eleme şeklinde oynanan final grubunda çeyrek finalde Cezayirli rakibi ile eşleşen sporcumuz karşılaşmayı 33-26 kazanarak yarı finale yükseldi. Yarı finalde Taylandlı rakibine yenilen sporcumuz, ilk kez büyükler kategorisinde ülkemize dünya şampiyonasında madalya kazandıran sporcu olarak ismini Türk Bocce tarihine yazdırdı. 

Altın Nokta nasıl oynanır?

Petank'ın Altın Nokta disiplini 6, 7, 8 ve 9 metre uzaklıktan 5 farklı zor hedefe toplam 20 atış yapmak ve atışlardan puan toplamak suretiyle oynanıyor. Yüksek seviyede odaklanma becerisinin yanı sıra teknik mükemmellik gerektiren bu disiplinin 2024 Olimpiyat Oyunlarında yer alması ihtimali de bulunuyor.

Premier Lig, La Liga, Bundesliga, NBA, F1, Portekiz Ligi, UFC S Sport Plus'ta! Taahhüt yok, kurulum yok, tıkla hemen izle!