Mahmut Tekdemir'i duygulandıran anı

25 Temmuz 2020 21:34- Son Güncelleme - 25 Temmuz 2020 21:34
Google news abonelik

Süper Lig'i şampiyon tamamlayan Medipol Başakşehir'in orta sahadaki en önemli oyuncularından biri olan Mahmut Tekdemir, NTV'de katıldığı bir programda şampiyonluğu anlatırken duygusal bir açıklama yaptı.

Medipol Başakşehir'in şampiyon olduğu gece evine giderken duygu dolu anlar yaşadığını söyleyen Tekdemir, "Maç bitti, büyük heyecan ve sevinç... Arabadayım. Eve gidiyorum ve bir anda duygulandım. 16 sene öncesi aklıma geldi. İlk kulübe girdiğim an... Ayakkabımın önü yırtıktı ve onu içine sokardım, kimse görmesin, benimle alay etmesin diye" şeklinde konuştu.

Gözleri dolan Mahmut Tekdemir sözünü tamamlayamazken Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ araya girdi ve Mahmut Tekdemir'in kulüp için önemli bir oyuncu olduğunu vurguladı.

Gümüşdağ: "Bu çocuk tarih yazdı"

Mahmut Tekdemir'in zorluklar yaşayarak bugünlere geldiğini ifade eden Gümüdşağ "Orteman diye bir futbolcu almıştık. O zaman Langa'daydık. Futbol direktörüne dedim ki, 'Bir futbolcu aldık, imzayı atıyoruz ve yatacak yer lazım.' Yatacak yer yok, dedi. 'Mahmut'a söyleyin, soyunma odasına bir havlu serip yatsın. Yurt dışından önemli bir oyuncu getiriyoruz' dedim. Bu çocuk oradan gelip bir tarih yazdı" dedi.

Kulübün altyapısından yetişen Mahmut Tekdemir, İstanbul ekibinde toplam 384 resmi maça çıkarken 14 gol attı ve 14 de asist yaptı.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.