"Maicon'un hakeme yaptığı harekette hiç bir şey yok"

30 Eylül 2017 23:17- Son Güncelleme - 30 Eylül 2017 23:17
Google news abonelik

Spor yorumcusu Sinan Engin, Galatasaray - Karabükspor maçını değerlendirdi.

Sinan Engin'in sözlerinden Ajansspor.com'un derledikleri şöyle:

Galatasaray takımı çok keyif veriyor. Ateşli takım, yeni bir takım. Hep en iyi savaşçıları toplamış. 
Hepsi üst düzey asker, savaşçı. Galatasaray'da böyle bir takım. Bugün Galatasaray futbol takımı iyi oynamadı gibi görünüyor, ligde bir takımın bir takımı yenmesi kolay değil artık. Bugün gününde olmayan br Gomis vardı. Galatasaray maçı 4-2 falan yapabilirdi Gomis gününde olsaydı. Gomis gününde değildi.

Gomis'in attığı gol de üç kişi var pozisyonunda. Kornere atsa hiç bir şey olmayacak. Çok çalışanı Allah sever.
3-2 Galatasaray'ın hakkıydı. Galatasaray takımının 3-2 skoru Karabükspor'un penaltısına aldanmayın. Karabükspor taş gibi takım. Feridun hocaya şans verilmesi lazım. Yeni hocaylada anlaştılarsada hayırlısı olsun. 

Galatasaray'ın futbolu çok heyecanlandırıyor beni. Şu an Türkiye'de en iyi futbolu Beşiktaş ve Galatasaray oynuyor. Ama Galatasaray'ın oyuncu derinlği yok. 13 iyi oyuncusu var. Sağ bek Mariano'ya hayran kalıyorum. Fernandao müthiş oyuncu. Galatasaray'ın en büyük problemi üçüncü bölge. Galatasaray'da herkes asistçi. Galatasaray bugün zorlandı.

Galatasaray futbol takımı kendi sahasında en iyi oynayan takım. Maçın en iyisi bugün Maicon. Bugün Gomis'in şansı yerinde değildi. Çok fazla hücum yapıyor, çok ris alıyor. Galatasaray gol yer gol atar. Hele ki Telekomda Galatasaray'ın gol atamayacağı takım yok.

Hakemler dağılmş. Özellikle büyük maçları yöneten hakemler dağılmış durumda. Bugün gs maçında hakem Karabükspor'un 2 penaltısını vermedi. Gitti olmayan penaltıyı yedirtti. İşte hakemlerimiz bunu yapıyor. Hakemlerimiz çok baskı altında. Türkiye'de hakemler futbol takımlarından çok hakemler ön planda. Galatasaray'ın futolunu kimse kötüleyemez, küçümseyemez. Penaltı vs hakem ayrı konu. Ama Galatasaray takımı top oynuyor. Bu takımda istek var, arzu var. Takım seyrettiriyor. Heyecan veriyor Galatasaray. Her an aksiyon var... Galatasaray beni ketiflendiriyor. Fenerbahçe, Galatasaray maçını çok merak ediyorum.

Beşiktaş, Avrupa fatihi olma yolunda ilerliyor. Beşiktaş Avrupa fatihi diyebiliriz. Beşiktaş bu unvanı hak etti. Oynadığı futbolla Leipzig'e top göstermedi. Ama artık Avrupa fatihi Beşiktaş'tır. Şu an bu ünvana layık görüyorum ve gidiyor. Galatasaray takımı avrupa da en çok tanınan takımımızdır. Ama artık bu bayrağı Beşiktaş alıyor. Kızmayın Galatasaraylılar. Oynadığınız futboldan gurur duyuyorum. En büyük destekçinizde benim.

Galatasaray takımının içinde bir tane kötü oyuncu yok. Beşiktaşlı oyuncularından farkı yok Galatasaraylı oyuncuların. Galatasaray takımı sağdan soldan en az otuz top attı. Gomis'e gol attırmak için çoğu pozisyonuda harcadılar. Bugün benim gol atmak istemiyor dedi, Gomis Ben dükkanı kapattım dedi. Gomis gününde olsaydı bugün 5-2 falan biterdi maç. Galatasaray bugün iyinin kötüsüydü. Büyük bir baskı var ama son vuruşlarda sıkıntı vardı. Bugün Tolga oynasaydı Feghouli ve Rodriguez oyuna girer oyunu ateşlerdi.

 

Galatasaray A planı ile işi bitirdi, bitirdi. Bitirmedi işi zor. Kulübüden çıkıpta maçı alacak oyuncusu yok. Galatasaray şampiyonluğun en büyük adayıdır. Galatasaray 17'de 17 kendi sahasında yapar mı bilemem... Allah, Galatasaray - Fenerbahçe derbisini yönetecek hakeme sabır versin. Hakemlerimizin üzerinde baskı çok. Hakemlerimiz vermesi gereken penaltıyı vermiyor, vermemesi gereken penaltıyı veriyor. Bugün de gördük. Galatasaray'ın en büyük şansı haftada bir maç oynuyor. Galatasaray'ın en büyük iticide taraftarı. Futbol takımıyla seyirci ile arasında müthiş bir elektrik var.

Şampiyonlar Ligi'nde gruplara iki de iki başlayan takımımız var mı? Beşiktaş oynasın Monaco'yu da yener.

Maicon'un hakeme yaptığı harekette hiç bir şey yok. Onun yaptığı hırstır, burada zaten kartta gördü. Hakemlerin oyuncu psikolojisini anlaması gerekiyor. Pozisyon çok temiz, hiç bir şey yok. Galatasaray bu maçı her türlü kazanırdı. Sahasında çok zor kaybeder Gaalatasaray. 

 

Galatasaray'ın Konya ve Trabzon deplasmanları çok sıkıntılı.

Fehhouli'yi 3-4 hafta sonra gör. Çok zeki oyuncu. Gol bölgesinde olmayı seviyor. İlerleyen haftalarda çok daha iyi olacaktır.