• Diğerleri

Malaga'dan Cenk Gönen açıklaması!

26 Ağustos 2019 10:30- Son Güncelleme - 26 Ağustos 2019 13:34

Galatasaray ve Beşiktaş’ın eski kalecisi Cenk Gönen, Malaga’ya transfer olduğu günden bu yana İspanyol ekibinde büyük hayal kırıklığı yaşadı. Teknik direktör Sanchez’den Cenk ile ilgili bir açıklama geldi.

Cenk Gönen hayal kırıklığı yaşadı

Malaga'da bulunduğu iki yılda tek bir resmi maçta oynatılmayan Cenk Gönen, yeni sezonun ilk iki maçında da kadro dışı bırakıldı, yine hayal kırıklığı yaşadı.

İspanya'da umduğunu bulamadı

İspanya'da umduğunu bulamadı

2017 yazında gittiği mavi-beyazlı ekipte hiçbir resmi maçta forma giyemeyen deneyimli file bekçisi, yeni sezona yeni umutlarla girse de yine umduğunu bulamadı.

Santander ve Las Palmas'ı es geçti

Santander ve Las Palmas'ı es geçti

Malaga İspanya ikinci liginde sezonun ilk maçını Racing Santander’e karşı oynadı. Cenk Gönen, bu karşılaşmanın kadrosunda yer almadı. Malaga’nın bu sezonki ikici mücadelesi Las Palmas’a karşıydı. Teknik direktör Victor Sanchez bu maçın 18 kişilik kadrosuna da Türk kaleciyi dahil etmedi.

Yerine B takımdan kaleci aldılar

Takımın birinci kalecisi Munir’in yanında yedek olarak bile düşünülmeyen Cenk Tosun’un yerine Malaga genç takımından bir isim kadroya dahil edildi. İspanyol ekibi, 21 yaşındaki genç file bekçisi Kellyan Garcia’yı genç takımdan A takıma çıkardı, forma bekleyen Cenk’in yerine bu ismi tercih etti.

“Cenk durumunu zaten biliyor”

“Cenk durumunu zaten biliyor”

Teknik direktör Sanchez konuyla ilgili yaptığı açıklamada Cenk Gönen’i gözden çıkardıklarını itiraf etti. Deneyimli teknik adam “Cenk kulüpteki durumunu zaten biliyor. Geleceğiyle ilgili tercihini en iyi şekilde yapması konusunda da bilgilendirildi. Elimizde kaleci olarak Munir ve Kellyan var ve bu isimlerden memnunuz” diye konuştu. (Skorer)

8. Hafta / Macaristan - Azerbaycan: 1-0 (Özet)