Melissa Vargas resmi olarak Malatyalı ilan edildi

Aleyna Gürgen
14.09.2023 - 00:03 | Son Güncellenme: 14.09.2023 - 00:12

Malatya Büyükşehir Meclisi, Filenin Sultanları'ndan Melissa Vargas’ın fahri hemşehrilik beratı ile onurlandırılmasına karar verdi. İşte detaylar...

Melissa Vargas resmi olarak Malatyalı ilan edildi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı meclise Melissa Vargas’a fahri hemşehrilik beratı verilmesi için madde sundu. Milli voleybolcumuz için meclise sunulan madde oy çokluğu ile kabul edildi. 

Vargas artık resmen Malatyalı

Türk vatandaşı olmasının ardından kendisinden ‘Ben Malatyalıyım’ diyerek bahseden Melissa Vargas’ın şehre olan sevgisi yanıtsız kalmadı. Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlı milli voleybolcuya fahri hemşehrilik beratı verilmesi için belediye meclisine bir madde sundu. Mecliste oy çokluğu ile kabul edilen maddenin ardından Melissa Vargas resmen Malatyalı oldu. 

Fahri hemşehrilik beratı nedir?

Fahri hemşehrilik beratı bir kişiye belirli bir şehre olan katkıları veya hizmetleri nedeniyle o şehrin onursal bir vatandaşı olarak kabul edildiğini belirten bir tür onur nişanı/ödüldür.

İlgini Çekebilir
Vargas'tan Kuntz'a üzücü haber!
Habere Git

Vargas neden Türkiye’den Malatya’yı seçti?

Küba doğumlu olan Melissa Vargas’ın kendini Malatyalı olarak tanımlaması sporseverleri neden Malatya’yı seçtiği konusunda meraklandırdı. Milli voleybolcunun kendi memleketi olarak Türkiye’den Malatya’yı seçmesinin nedeni Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ın Malatyalı olması. 

“Melissa ‘Ben de Malatyalıyım’ diyor”

Filenin Sultanları’ndan Vargas, Mehmet Akif Üstündağ ile aralarında geçen bir konuşmanın ardından kendisinin de Malatyalı olduğunu söylemeye başladı. Üstündağ ise bu konuda “Melissa Vargas bizim evladımız oldu. Takımda 44 numarayı giyiyor ve ‘Ben de Malatyalıyım’ diyor. 44 onun uğurlu numarası oldu, aman değiştirmesin.” ifadelerini kullandı. 

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler