AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek: Hakemlere artık inancım kalmadı

Ajansspor Editör
Feride Kara
İlk Yayınlanma : 09 Oca 2022 - 00:24 / Son Güncelleme : 09 Oca 2022 - 00:51

Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek Trabzonspor maçı için "Son dakikada olan pozisyon, bana göre %100 penaltı. VAR görmüyor. Artık hakemlere inancım kalmadı"

Beyaz TV'de yayınlanan Beyaz Futbol programına katılan Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek Trabzonspor maçında yaşananlar hakkında açıklama yaptı. İşte Gevrek'in o sözleri: 

Artık hakemlere inancım kalmadı

"Trabzonspor-Yeni Malatyaspor maçı, tüm ligi ilgilendirir. Herkes herkesin rakibi. Onun için Türk futbolunda maalesef, özellikle de VAR’ın olduğu senelerde bu kadar hatanın olması kabul edilir bir durum değil. Son dakikada olan pozisyon, bana göre %100 penaltı. VAR görmüyor. Artık hakemlere inancım kalmadı. Dün akşam yapılanın bana göre mazereti olmaz. Kayseri maçında yaşanan sıkıntıların bir bedeli mi ödetiliyor

VAR'ın başındaki Ali Şansalan'a mı talimat verildi

Bunun bedelini ödetirler dediler. Eğer buysa, futbolun adaleti olmaz. Türk futbolu gelişmez. Biz, adaleti Türk futbolu için istiyoruz. Yapılan bu hatalar… Artık niyetler tartışılıyor. 1 puanla takımlar şampiyon oluyorlar, küme düşüyorlar. Fırat Aydınus'a hep güvendim, beğenirdim. VAR'ın başındaki Ali Şansalan'a mı talimat verildi, bilmiyorum. Trabzonspor maçındaki hatanın tarifi olmaz.

Bu işin peşini bırakmayacağım

Türkiye'de bu sistem değişecek. MHK Başkanı Ferhat Gündoğdu'yu Trabzonspor maçından sonra iki kez aradım, telefonu kapalıydı. Ama peşini bırakmayacağım, arayacağım. Bu haksızlık karşısında susmayın. Trabzonspor'un buna ihtiyacı yok, onlarla derdimiz yok."