• Diğerleri

Manchester City Liverpool'un izinden gitmedi

5 Nisan 2020 16:37- Son Güncelleme - 5 Nisan 2020 16:41
Google news abonelik

Liverpool'un tepki çeken kararının tartışmaları sürerken, Manchester City rakibinin izinden gitmedi. City, çalışanlarını ücretsiz izne göndermeyeceğini ve hükümetin yüzde 80 maaş ödeme programından faydalanmayacaklarını duyurdu.

Manchester City'den yapılan açıklamada, "Geçen hafta başkan ve yönetim kurulu tarafından alınan kararın ardından Manchester City'nin Birleşik Krallık Hükümeti'nin koronavirüs iş tutma planını (hükümet tarafından finanse edilen maaş ödeme programı) kullanmayacağını doğrulayabiliriz." ifadesine yer verildi.

Açıklamanın devamında ise, "İnsanlarımızı, işlerini ve işimizi korumaya kararlıyız, aynı zamanda herkes için bu en zorlu zamanda geniş topluluğumuzu desteklemek için elimizden geleni yapıyoruz." dendi.

Liverpool'un kararı tepki çekmişti

Liverpool, çalışanlarının bir kısmının ücretsiz izne gönderildiğini ancak yine de maaşlarının ödeneceğini duyurmuş; Kırmızılar'ın hükümetin yüzde 80 maaş ödeme programından faydalanacak olması tepkilere neden olmuştu.

Maaşların kalan yüzde 20'sini ödeyecek Liverpool'un bu hamlesini kulübün efsane isimlerinden yorumcu Jamie Carragher da eleştirmişti.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

 

NBA Günlüğü | 7.11.2019