Manisaspor'a yapılan saldırıda 7 gözaltı..

24.09.2015 16:52 - Son Güncelleme -
Manisaspor'a yapılan saldırıda 7 gözaltı..

İnegöl İlçe Stadı'nda 13 Eylül'de oynanan ve Manisaspor'un 3-2 galip ayrıldığı maçtan sonra rakip takım otobüsüne yapılan taşlı saldırıyla ilgili İnegöl İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından özel bir ekip kuruldu.

Stattaki güvenlik kameralarının kayıtlarını, emniyet ekipleri tarafından çekilen görüntüleri, iş yerlerine ait güvenlik kamera kayıtlarını ve ilçede bulunan MOBESE kayıtlarını inceleyen ekipler, olaya karışan 7 kişiyi gözaltına aldı.

Konuyla ilgili İnegöl İlçe Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, "İlçemizde oynanan İnegölspor-Manisaspor maçı sonrasında, Manisaspor futbol takımını taşıyan otobüse bazı taraftarların yapmış olduğu taşlı saldırı olayıyla alakalı olarak, İlçe Emniyet Müdürlüğünce oluşturulan özel ekiplerce yapılan araştırma, inceleme ve çalışmalar neticesinde bahse konu eylemi gerçekleştiren B.D, M.K, E.Y, A.K, I.D, H.K. ve İ.S. yakalanmıştır" denildi.

Yakalanan şahıslar hakkında cumhuriyet savcısının talimatı gereği 'Kasten Yaralamaya Teşebbüs, Mala Zarar Verme ve Sporda Şiddetin Önlenmesine Dair Kanuna Muhalefet'ten yasal işlem yapıldığı ve adli mercilere intikal ettirildiği, ayrıca şahıslarla ilgili 1 yıl süre ile futbol müsabakalarından men kararının uygulamaya konulduğu kaydedildi.

Messi gol attı, çocukları sevindi

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up