Maradona’ya rakip olmuştu: “Aynı karede olmak bile...”

Son dakika haberleri... Galatasaray'ın eski futbolcularından Suat Kaya, Maradona'yla karşı karşıya gelmenin hissettirdiklerinden bahsetti. Peki Suat Kaya, Maradona hakkında neler söyledi? İşte detaylar...
26 Kasım 2020 13:48- Son Güncelleme - 26 Kasım 2020 13:50
Google news abonelik

Bir Maradona’dan geçti bu dünyadan... Onu izlemek bile büyük bir gururken ona rakip olmak da çok değerliydi. Maradona’ya rakip olan Türk futbolcu Suat Kaya, Maradona’da hakkında konuştu...

Futbolun en büyük efsanesi Diego Armando Maradona’nın vefat haberi bütün dünyada şok etkisi yaratırken, ülkemizde de büyük bir üzüntüyle karşılandı. 

Türkiye'ye gelmişti

Maradona’nın ülkemizde de hatırası vardı. Maradona’nın son duraklarından biri olan Sevilla takımı Galatasaray ile özel bir maçta İnönü Stadı’nda karşı karşıya gelmişti. O karşılaşmada Maradona’ya karşı oynayan futbolculardan Suat Kaya, efsane ismi anlattı.

"Onunla karşılıklı oynamak..."

"Onunla karşılıklı oynamak..."

Kaya, “Dünyanın en büyük futbolcusu ile karşılıklı oynamak bir yana onunla aynı karede olmak bile hiçbir şeye değişilmeyecek bir onurdur, gururdur. Ben ve benim gibi bilhassa aynı mesleği yapan insanlar efsane oyuncuya büyük saygı duyarak anacağız” ifadelerini kullandı.