"Maradona'yı maç başlamadan atmalıydım"

26 Nisan 2020 10:15- Son Güncelleme - 26 Nisan 2020 10:20
Google news abonelik

Batı Almanya ile Arjantin arasında oynanan 1990 Dünya Kupası final maçını yöneten Uruguaylı hakem Edgardo Codesal, Diego Maradona için hem kötü bir insan derken hem de futbolculuğuna hayran olduğunu belirtti.

8 Temmuz 1990'da Roma'da oynanan Batı Almanya - Arjantin finalini Brehme'nin 85. dakikada attığı golle kazanan Batı Almanya olmuştu.

Karşılaşmayı yöneten Uruguaylı hakem Edgardo Codesal, ülkesinde Radio 1010'a konuştu. Arjantinli yıldız Maradona'nın final günü çok agresif olduğunu belirten Cosedal, "65. dakikada Monzon’a kırmızı kart gösterdiğimde bana bağırıp FIFA’nın hırsız olduğunu söyledi. Onu da oyun dışına göndermeliydim. O şimdiye kadar tanıdığım en kötü insan" dedi.

"Maç başlamadan atmalıydım"

"Maç başlamadan atmalıydım"

Skor'dan alınan habere göre; Almanya’nın 1-0 kazandığı finalin hakemi Edgardo Codesal, “Eğer kuralları uygulasaydım onu maç başlamadan önce oyundan tüm stada hakaretten ihraç etmeliydim” diyerek, Maradona’nın karşılaşma öncesinde ülkesinin milli marşını ıslıklayan Almanya taraftarlarına ortak parmağını göstermesini hatırlattı.

Öte yandan Maradona'nın saha içinde bir lider olduğunu belirten Cosadal, "Yaptığı hareketten sonra onu sakinleştirmeye çalıştım ve kendisinin bir futbolcu olduğunu hatırlattım. O dünyanın en iyi futbolcularından biriydi. Sahaya her şeyini koyan bir liderdi. Bir futbolcu olarak ona büyük saygım ve hayranlığım var" dedi.