AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Galatasaray'da Marcao özür diledi Kerem'e sarıldı

Ajansspor Editör
Deniz ŞEN
İlk Yayınlanma : 09 Eyl 2021 - 20:17 / Son Güncelleme : 10 Eyl 2021 - 11:20

Son dakika spor haberleri.... Giresunspor maçında tartışan Galatasaraylı futbolcular Marcao ve Kerem Aktürkoğlu, Fatih Terim yönetimindeki antrenmanda barıştı.

Galatasaray'da Marcao özür diledi Kerem'e sarıldı

AJANSSPOR - HABER

Galatasaray’ın Süper Lig’in ilk haftasında deplasmanda oynadığı Giresunspor maçında saha içinde tartışma yaşayan Marcao ve Kerem Aktürkoğlu, sarı - kırmızılıların bugün yapılan antrenmanında takım arkadaşlarının önünde barıştı. 

 

Fatih Terim, futbolculara konuşma yaptı

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, özür konuşması yapmak üzere sözü Marcao'ya bırakmadan önce sarı - kırmızılı futbolculara seslendi. Terim, ''25-30 tane adam, ayrı huyda, lisanda, dinde, kültürde... Doğal olarak bu kadar birbirine yabancı insanın bir arada olması çok kolay bir hadise değil. Fizik olarak bu kadar efor sarf eden bir bünye, mental yorgunluk... Psikolojik olarak saha içi ve saha dışı baskı altında olan bazen sonuçların da iyi gitmemesiyle her insanda bir çöküntü olabilir. Bu kadar genç bir grubun, 30 yaş üzeri için de diyorum, hayat için çok genç onlar, istemediği bazı yükselişler, münakaşalar, kavgaya varan hadiseler olabilir. Antrenmanlarda, soyunma odası ve koridorlarda...

 

'Marcao’nun özrünü sahada dilemesini istedim'

Bir dozu ve makul tarafı olmalıdır. Marcao ve Kerem arasında olan olay maalesef sahada cereyan etmişti. Dolayısıyla benim odamdaki Marcao’nun özrünün burada olmasını, sahada dilemesini istedim hepinizin içinde. Marcao da bu işin doğru olmadığını, yanlış yaptığını ve üzüntü duyduğunu dile getirdi. Ailesinden ve kendisinden de özür diledi. Ayrıca da bunu yapmak zorundaydı'' şeklinde konuştu. 

Marcao: Yapmamam gereken bir davranıştı

Terim'in ardından GS TV mikrofonlarına bir özür konuşması yapan Marcao ise, ''Hepinizden özür diliyorum, özellikle de Kerem kardeşimden. Yapmamam gereken bir davranıştı. Hiç istemediğim bir davranıştı. Kerem kardeşimden, arkadaşlarımdan, hocamdan ve stafftan özür diliyorum. Konuşulacak fazla bir şey yok, %100 ben suçluyum'' dedi. 

İki futbolcu sarılarak barıştı

Marcao ve Kerem Aktürkoğlu, özür konuşmasının ardından sarıldı. Bu anı izleyen futbolcular da alkışla karşılık verdi. 

Marcao ve Kerem Aktürkoğlu arasında neler yaşanmıştı?

Sarı - kırmızılıların Giresunspor maçının 61. dakikasında Marcao ve Kerem Aktürkoğlu tartışmaya başlamış, Marcao takım arkadaşına önce kafa, ardından yumruk atmıştı. Bunun üzerine maçın hakemi Erkan Özdamar, Brezilyalı oyuncuyu kırmızı kartla cezalandırdı.

PFDK ve Galatasaray'dan ceza aldı

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Marcao'ya 8 resmi maçtan men ve 21 bin lira para cezası verdi. Galatasaray Kulübü ise geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla Brezilyalı oyuncuya 150 bin euro para cezası verildiğini açıkladı.

Marcao paylaştı, Kerem paylaşmadı

Öte yandan, Galatasaray Kulübü'nün yaptığı paylaşımlara Marcao da kişisel Twitter hesabında yer verdi. Brezilyalı futbolcu öncesinde de bir özür mesajı paylaştı. Kerem Aktürkoğlu ise şahsi hesabında herhangi bir paylaşımda bulunmadı. 

Marcao'nun son paylaşımları:

Kerem Aktürkoğlu'nun son paylaşımları: