Marcelo'dan alkışlanacak hareket!

28.06.2017 - 08:41 | Son Güncellenme: 28.06.2017 - 08:41

Ülkesi Brezilya’da büyük bir yardım organizasyonuna imza atan Marcelo Guedes, düzenlediği gösteri maçıyla 2500 kişiye tam 1000 tonluk yemek yardımı yaptı.

 

Beşiktaş’ın tecrübeli oyuncusu Marcelo Guedes, ülkesinde çok önemli bir yardım projesine imzasını attı. Marcelo, kendi kurduğu Hinnes Futbol Takımı ile ilk büyük organizasyonunu yardıma muhtaç insanlar için yaptı.

Brezilyalı oyuncu, Santos Takımı’nın ve Brezilya Milli Takımı’nın efsane oyuncularına Hinnes formasını giydirip, Sao Joao da nos Vista kentindeki karma takıma karşı bir gösteri maçı düzenledi.

1500 kişinin tribünde izlediği karşılaşmadan elde edilen gelirle yardıma muhtaç toplamda 2500 yaşlı ve çocuk için 1000 ton yiyecek dağıtımı yapıldı. Dağıtım çalışmalarına da katılan Marcelo’nun, özellikle ailelerinin yalnız bıraktığı çocuklar ve yaşlılarla özel olarak ilgilenmesi duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

Ülkesinde kulüp kurdu

Öte yandan tatil döneminde Hinnes’in işleriyle ilgilenen yıldız futbolcu, 2018’den itibaren, kulübünü Brezilya 4. Ligi’nden resmen futbol dünyasına sokacak. Lyon’un ciddi teklifine rağmen ısrarla Beşiktaş’ta kalmak istediğini belirten Marcelo, sahadaki başarısının yanı sıra sosyal yardım projeleriyle alkış alıyor. (Fanatik)

Senin için hazırladığımız haberler