AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Mario Lemina’dan Fatih Terim itirafı: ‘’Beni tamamen değiştirdi’’

Ajansspor Editör
Orhan Gülek
İlk Yayınlanma : 13 Mar 2022 - 00:23 / Son Güncelleme : 13 Mar 2022 - 00:31

Galatasaray'da bir dönem kiralık olarak oynayan Gabonlu futbolcu Mario Lemina, Fatih Terim hakkındaki itirafı ile gündem oldu. İşte o itiraf ve daha fazla

AJANSSPOR - HABER

Galatasaray'ın Gabonlu eski futbolcusu Mario Lemina, sarı kırmızılı ekipte geçirdiği yılları kariyerinin en parlak dönemi olarak tanımlıyor ve Fatih Terim'in kendisini daha iyi bir oyuncuya dönüştürdüğüne inanıyor.

Fransız basınına konuşan Galatasaray’ın eski oyuncusu Mario Lemina, teknik adam Fatih terim hakkındaki açıklaması ve itirafı ile gündeme geldi.

 

"Farklı düşünmem gerektiğini hissettim’’

 

Güncel olarak Nice için mücadele eden Gabonlu futbolcu Lemina, Fransız basınına konuştu. Galatasaray forması giymeden önce merkeze kendini koyduğu için pişman olduğunu söyleyen Lemina bu konuda şu ifadeleri kullandı: ‘’Juventus’tan ayrıldıktan sonra Southampton’a katılınca farklı düşünmem gerektiğini hissettim.’’

‘’Benim için en iyi zamanlardı’’

Fransız basınına konuşan Gabonlu futbolcu Mario Lemina, açıklamasında Galatasaray’dan da bahsetmeyi unutmadı ve açıklamasında şu ifadeleri kullandı: ‘’Galatasaray’da forma giydiğim zamanlar kendim için en iyi zamanlardı. Orada daha yüksek seviyeye eriştim ve daha güçlü hissettim.’’

‘’Beni tamamen değiştirdi’’

Açıklamasında Fatih Terim’den de bahsetmeyi unutmayan 28 yaşındaki orta saha oyuncusu teknik adam için şu sözleri söyledi:

‘’Fatih Terim sayesinde daha iyi bir oyuncuya dönüştüm. Galatasaray’a geldiğimde bireysel performans olarak yeteneğime odaklıydım ve takıma yardım edip edemediğimi düşünemedim. Türkiye’ye geldikten sonra kendimi sorgulamaya başladım. Ama işin sonunda benim için hayatımın en iyi tecrübesi oldu. Galatasaray’da Fatih Terim vardı ve bana 'Yeteneğini biliyoruz ama bunu kenara bırak ve takıma yardım et' dedi. Dediklerini kafama yerleştirdi ve bu beni tamamen değiştirdi. Önceden topla oynamayı daha fazla düşünüyordum ama bugün bunları yapmak istemiyorum."

Galatasaray forması giymişti

Fransız basınına yaptığı açıklamalar ile gündeme gelen 28 yaşındaki futbolcu Lemina, 2019-2020 sezonunda kiralık olarak Galatasaray forması giymişti. Sarı-kırmızılı takım için 20 maçta ter döken Gabonlu futbolcu takıma gol ve asist katkısı sağlayamamıştı. Bir dönem Galatasaray forması giyen Lemina güncel olarak Ligue 1 takımlarından Nice’te forma giyiyor. Bu sezon Nice için 25 maçta mücadele eden Lemina 1 gol ile Fransız ekibe katkı sağladı.