Martin O'Neill: Türkiye ile aynı kaderi paylaşıyoruz

22.03.2018 - 18:44 | Son Güncellenme: 22.03.2018 - 18:44

İrlanda Cumhuriyeti A Milli Takımı Teknik Direktörü Martin O'Neill, Türkiye’nin de kendileri gibi Dünya Kupası’na gidemediğine değinerek, "Türkiye ile aslında şu an aynı kaderi paylaşıyoruz" dedi.

İrlanda Cumhuriyeti A Milli Takımı Teknik Direktörü Martin O'Neill, yarın Antalya Stadı'nda saat 20.30’da oynayacakları Türkiye maçı öncesi takım kaptanı Seamus Coleman’la birlikte basın toplantısı düzenledi. 
Antalya Stadyumu’nda düzenlenen toplantıda konuşan O'Neill, kendilerini ülkelerine davet eden Türkiye’ye teşekkür etti. 

Pazartesi akşamından bu yana Antalya’da olduklarını ve çok iyi bir kamp geçirdiklerini dile getiren O’Neill, “Türkiye kamp yapmak için ideal bir ülke. Hem tesis hem otel olsun hem de konaklama olsun çok güzel organizasyon yapılmış. Kusursuz bir kamp yaptık” diye konuştu. 

Karşılaşma hakkında konuşan O’Neill, “Türkiye ile aslında şu an aynı kaderi paylaşıyoruz. İki ülkede Dünya Kupası’na gidememenin üzüntüsünü yaşıyor. İki takım da yeni kadrosu ile sahada olacak. Bu yeni kadro ile bu gibi maçlar iyi bir fırsat olacak. İki takım açısından baktığımızda aynı noktada olduğumuzu söyleyebiliriz” diye konuştu. 

Kadroya bir çok yeni futbolcunun katıldığını kaydeden O’Neill, “Bazen genç oyuncuların kamp sürecinde adapte olması zaman alabiliyor. Bu alışma döneminde bu gibi maçlar oyuncular için iyi bir fırsat olacak. Milli formayı giyen her oyuncu iyi oynamalı. Onların eline geçen önemli bir fırsat, kadroya giremeyenlerin ise bir sonraki maça çağrılmayacakları anlamına gelmiyor. Tabi ki yeni oyuncularımız kadroya ilk kez çağrılmanın da baskısını yaşayacaklardır” ifadelerine yer verdi. 

Deneyimli teknik adam, kadroda hem tecrübeli hem de yeni gelen oyuncuların olduğunu belirterek, Türkiye maçının önemli ve kritik olduğunun farkında olduklarını belirtti. 

Hücum hattının en önemli oyuncularından Robbie Keane’nin milli takımı bırakmasını da değerlendiren O’Neill, “Keane’nin yerini dolduracak 3 genç oyuncumuz vardı. Ama o oyuncularımız için zamana ihtiyacımız var. Adaptasyon süreci olacak. Bir Robbie Keane’nin yerini doldurmak o kadar kolay olmayacak” ifadelerine yer verdi. 

Senin için hazırladığımız haberler