Matus Bero'ya gün doğdu!

14.10.2017 - 09:20 | Son Güncellenme: 14.10.2017 - 09:20

Trabzonspor’da Kucka ve Onazi’nin ardından Okay Yokuşlu da milli takımdan sakat dönünce, orta sahada tek alternatif Matus Bero kaldı.

Trabzonspor'a milli maçlar nedeniyle lige verilen ara yaramadı. Onazi'nin Nijerya, Kucka'nın da Slovakya Milli Takımı'ndan sakat dönmesiyle başlayan kriz iki futbolcunun da Akhisar maçında forma giyemeyeceğinin açıklanmasıyla büyümüştü.

Orta sahada bu iki futbolcunun yokluğunda Okay Yokuşlu'ya görev vermeyi planlayan teknik direktör Ersun Yanal bu futbolcunun da A Milli Takım'dan sakat döndüğü haberi ile tam anlamı ile şoka girdi. Zira Okay'ın da yarın forma giymesinin zor olduğu ortaya çıkınca bolluk yaşanan orta saha bir anda bomboş kaldı. Bu üçlünün yokluğunda herhangi bir sürpriz gelişme olmazsa oynayacak isim ise Matus Bero...

Teknik direktör Ersun Yanal, orta sahanın göbeğinde Sosa'nın yanında Slovak futbolcuya görev verecek. Bu sezon sadece 4 maçta 167 dakika forma giyen ve bir tek Fenerbahçe'ye karşı ilk 11'de şans bulan Bero'ya böylece kendini gösterme şansı da doğdu. Yanal, Beşiktaş karşısında yedek soyundurduğu Yusuf Yazıcı'yı da yeniden 11'de görevlendirecek.(Sabah)

Senin için hazırladığımız haberler