Maurizio Gherardini: "Bu haberlerin tamamı yalan"

9 Mayıs 2020 11:32- Son Güncelleme - 9 Mayıs 2020 11:35
Google news abonelik

Fenerbahçe Genel Menajeri Maurizio Gherardini, liglerin başlama durumu, Euroleague maçları, sarı-lacivertli takımdaki geleceği, NBA günleri, Obradovic, Kalinic ve Datome hakkında çıkan iddialar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

"Birçok soru işareti var"

AJANSSPOR / DIŞ HABER

Basketinside Facebook canlı yayınına konuk olan Gherardini, "Türkiye'de futbol maçlarının devam edilmesine karar verdiler. Önümüzdeki birkaç gün içinde diğer spor organizasyonları, ne zaman ve nasıl başlanılacağına da karar verilecek. Birçok soru işareti var, önümüzdeki günlerde ne olup bitecek bunları daha iyi bileceğiz. Şimdilik İspanya veya Almanya'da olduğu gibi henüz başka senaryolar olmadı" dedi.

"Hala çok zor görüyorum"

Euroleague'in durumunu değerlendiren Gherardini, "Euroleague'in ne zaman tekrar başlayıp başlamayacağını bilmiyorum. 24 Mayıs her şeyi net olarak bileceğimiz bir tarih. Hala çok zor görüyorum" diye konuştu.

"Obradovic'in önceliği Fenerbahçe'de kalmak"

"Obradovic'in önceliği Fenerbahçe'de kalmak"

Obradovic'in sözleşme durumu hakkında sözlerine devam eden Gherardini, "Obradovic'in önceliği Fenerbahçe'de kalmak, ama işlerin nasıl sonuçlanacağını herkes bekliyor. Kesinlikle yeni sözleşmede bütçeye dair bir düzenleme olacaktır. Bu detaylar belli olduğunda Obradovic hakkında daha fazla şey söyleyebiliriz." dedi.

"Bu haberlerin tamamı yalan"

Nikola Kalinic ve Datome hakkında çıkan söylentilere de değinen Gherardini, "Bu haberlerin tamamı yalan ve sadece dedikodudan ibaret. Kalinic ve Datome'nin ayrılmak gibi bir niyeti yoktur." açıklamasını yaptı.

Geleceği ile ilgili açıklamalarda bulunan Gherardini, "Raptors'a katıldığımda milli takımın etkinliklerini de takip etmek zorunda kaldım ve hala danışmanım. İnanılmaz bir karakter ve sık sık konuştuğum Steve Nash'di. Beni İstanbul'a ziyarete geldi, ama bence sadece futbol maçlarını izlemek istediği için. dedi.

Bu gol sevincinin nedeni anlaşılamadı