Mavi Şimşek Meryem Boz, Türkiye'yi salladı!

12.01.2020 - 11:31 | Son Güncellenme: 12.01.2020 - 11:31

Abone Ol
Okuma süresi: 1dk

2020 CEV Tokyo Olimpiyat Oyunları Avrupa Kıta Elemeleri yarı final maçında Polonya'yı 3-2 deviren A Milli Voleybol Takımımızda Meryem Boz'un performansı geceye damga vurdu. Milliler, bugün TSİ 19.30'da Almanya ile karşılaşacak.

 

Meryem Boz 36 sayı ile yıldızlaşırken, galibiyette önemli bir rol oynadı.

 

Yetenekli voleybolcunun performansı sosyal medyayı da sallarken, Meryem Boz atılan övgü dolu tweetler nedeniyle Türkiye gündemine girdi.

 

MERYEM BOZ KİMDİR? NERELİ, KAÇ YAŞINDA? BİYOGRAFİSİ...

1988 yılının Şubat ayında Eskişehir’de dünyaya gelmiştir. Eskişehir’de Beden Eğitimi öğretmeni tarafından voleybol’a yönlendirilmiştir. Burcu Kova, boyu 1.94 cm, kilosu ise 75’tir. Uzun süredir Türkiye Bayan A Milli Basketbol takımında başarı ile ülkemizi temsil etmektedir. Ayrıca Milli takımın küçük kızlar, yıldız kızlar ve genç kızlar dahil olmak üzere tüm kategorilerinde forma giymiştir. Pasör çaprazı pozisyonunda görev almakta günümüzde Galatasaray HDI Sigorta Kadın Voleybol takımında forma giymektedir.

Meryem Boz oynadığı takımlar;

Kariyeri boyunca Eskişehir DSİ Bentspor, İller Bankası (İlbank), Polonda ATom Trefi Sopot, Fenerbahçe, Halkbank, Bursa Büyükşehir Belediyespor ve Seramiksan takımlarında forma giymiştir.

Blok yüksekliği: 292 cm
Smaç yüksekliği: 313 cm
Pozisyon: pasör çaprazı (Smaçör).

Yaşamış olduğu başarılar;

İller Bankası: Yıldız, Ggenc Türkiye Şampiyonlukları
İller Bankası A Takım : lig 4.sü
3 kez lig 5.si, Balkan 2.si
Polonya Atom Trefl Sopot: Polonya Süper Lig 2.liği
Yıldız, Genc Milli Balkan şampiyonlukları.
A Milli Avrupa Ligi 2.liği, Avrupa 5.liği.

Antrenman ve maçlar dışında sık sık kitap okuyan başarılı voleybolcu ayrıca film izlemek ve alışveriş yapmaktan keyif almaktadır.

Senin için hazırladığımız haberler