AjanssporAjansspor uygulamasını indir

PSG Başkanı, Mbappe'nin Real'in daha yüksek teklifini reddettiğini açıkladı

Ajansspor Editör
Özgür Koç
İlk Yayınlanma : 22 Haz 2022 - 14:55 / Son Güncelleme : 22 Haz 2022 - 21:23

Paris Saint-Germain Başkanı Nasser Al-Khelaifi, geçtiğimiz yaz Real Madrid'in Kylian Mbappe için yaptığı ve reddettikleri transfer teklifini açıkladı. İşte detaylar...

Paris Saint-Germain Başkanı Nasser Al-Khelaifi, İspanyol basınına yaptığı açıklamada, daha önce Fransız yıldız futbolcu Kylian Mbappe'ye Real Madrid'den gelen teklifi reddettiğini açıkladı.

"Real Madrid'den gelen 180 milyon Euro'yu reddettim"

Al-Khelaifi, Real Madrid'den daha yüksek bir teklif almış olmasına rağmen Mbappe'nin, PSG'de kalmayı tercih ettiğini söyleyerek, "Geçen yaz Real Madrid'den gelen 180 milyon Euro'yu reddettim. Çünkü Kylian'ı tanıyordum. PSG'de kalmak istiyordu. Onu çok iyi tanıyorum, onun ve ailesinin ne istediğini biliyorum ve para için hareket etmiyorlar. Şehri, kulübü, ülkesi ve projemiz için burada oynamayı seçti. Sadece oynamayı ve kazanmayı düşünüyor" diye konuştu.

Al-Khelaifi, kulübün vereceği kararlarda Mbappe'nin söz sahibi olmadığını belirtirken, kazanmak istediği için gelecek projeleri hakkında fikir beyan ettiğini söyledi. Ayrıca Al-Khelaifi Avrupa Süper Ligi projesinin de gerçekleşmeyeceğini ifade etti.

"Zidane ile hiç konuşmadık"

Takımın teknik direktörlüğü için adı geçen Zinedine Zidane hakkında konuşan başkan, "Zidane hakkında önemli bir şey söylemek istiyorum, kendisi oyuncu olarak çok sevdiğim ve teknik direktör olarak sevdiğim bir insan, onu seviyorum ama onunla doğrudan veya dolaylı olarak hiç konuşmadık. Basında çok şey çıktı ama onunla hiç konuşmadık." dedi.

"Yapabiliyorsak, yapabildiğimiz içindir"

Mbappe ile imzalanan yeni sözleşmenin PSG'nin Finansal Fair Play'ini riske atıp atmayacağı hakkında konuşan PSG Başkanı, "Ne yapabileceğimizi onlardan daha iyi biliyoruz ve kimse bize ne yapmamız gerektiğini söylemek zorunda değil. Dışarıdan birinin bize ne yapıp ne yapamayacağımızı söylemesine gerek yok. Yapabiliyorsak, yapabildiğimiz içindir." ifadelerini kullandı.