AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz spor yasasını değerlendirdi

Ajansspor Editör
Feride Kara
İlk Yayınlanma : 25 Nis 2022 - 23:35 / Son Güncelleme : 25 Nis 2022 - 23:40

Spor Toto Süper Lig'de Alanyaspor’u 1-0 yenen Demir Grup Sivasspor’da Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz karşılaşma sonunda maçı ve spor yasasını değerlendirdi.

Sivasspor’da Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz, "Alanya gibi güçlü bir takımı yenmek bizi mutlu etti. Taraftarımızın az da olsa yüzlerini güldürdük diye düşünüyorum" dedi.

Taraftar desteği istiyoruz

Alanyaspor ile Türkiye Kupası yarı final rövanşında taraftar için özel bir davetlerinin olacağını belirten Otyakmaz, "Taraftarımızın desteğini bu maçta hissetmemiz lazım. Alacağımız bir galibiyetle ve geçerli bir sonuçla takımımız finale yükselecektir. Taraftarımızı stadyumda görmek, onlarla kaynaşmak ve o itici gücü yanımızda hissetmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Spor yasasından dolayı kaygılıyız

Bir gazetecinin 'Son çıkan spor yasası ile ilgili neler söylersiniz?' şeklindeki sorusuna Otyakmaz, "Futbolu yeni bir kanunla dizayn etmeye ihtiyaç vardı. Fakat bizim önemli tereddütlerimiz var. Her ortamda dile getirmeye gayret ettik. Bazı dönemlerde yanlış anlaşıldık. Taleplerimiz pek ilgi görmedi diye düşünüyorum. İnşallah UEFA’dan, FİFA’dan bizimle ilgili olumsuz bir şey olmaz. İnşallah henüz resmi gazetede yayınlanmadan bir takım değişiklikler yerine gelir. En azından bu kaygılar kafamızdan yok olur diye düşündük. 

Yönetici bulmakta zorlanacağız

Şimdi hakikaten yönetici bulmakta zorlanacağız. Biz bu risklerle, bu ortamda kimse kendi gelirlerini, çocuklarının rızıklarını tehlikeye atmaz. Yönetici bulmakta zorlanacağımızı söylemiştik ve bu kaygımızı halen yaşıyoruz. Ama mutlaka düzenlemeler mutlaka getirilecektir. Umarım o tereddütlerimiz ortadan kalkar ve mükemmel bir yasa ile yolumuza devam ederiz" ifadelerini kullandı.