AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Altay'da Mustafa Denizli ile fesih yapıldı

Ajansspor Editör
Özgür Koç
İlk Yayınlanma : 14 Nis 2022 - 13:21 / Son Güncelleme : 14 Nis 2022 - 13:36

Altay'da 13 Ocak'ta görevinden ayrılan teknik direktör Mustafa Denizli'nin sözleşmesinin yaklaşık 3 ay sonra resmen feshedildiği öğrenildi. İşte detaylar...

AJANSSPOR HABER

İzmir'in köklü takımlarından Altay'da teknik direktörlük konusunda yaşananlar şaşkınlık yarattı. Altay'ın oynadığı stada da ismini veren ve 13 Ocak'ta görevi bıraktığı açıklanan Mustafa Denizli'nin sözleşmesi  resmen feshedildi. 

İstifa eden Başkan Ekmekçioğlu ile anlaştı

Siyah-beyazlıları geçen yıl 18 sene sonra Süper Lig'e taşıyan Mustafa Denizli, 13 Ocak'ta görevi bıraktığını açıkladı. Aradan 3 aylık süre geçmesine karşın Mustafa Denizli'yle yolların resmi olarak ayrılmasıyla kısa süre önce oldu. Denizli, geçen hafta istifa eden Başkan Özgür Ekmekçioğlu ile anlaştı ve imzayı attı. 

Serkan Özbalta'da da aynı durum

Mustafa Denizli'nin ardından teknik göreve  Mert Nobre, Serkan Özbalta ve son olarak Sinan Kaloğlu geldi.  Bu üç isim de Denizli'yle fesih gerçekleşmediği için profesyonel takım antrenörü unvanıyla kulübede bulundu. 20 Mart'ta istifa ettiğini açıklayan Serkan Özbalta'nın da sözleşmesinin henüz feshedilmediği öğrenildi. Özbalta'nın istifa dilekçesini vermedi. 

Altay 1 milyon 187 bin TL ceza aldı

Mustafa Denizli'yle yolların resmi olarak ayrılmasından sonra UEFA pro lisans sahibi yardımcı antrenör Sefer Yılmaz teknik direktör olarak gösterilmeye başlandı. Ara süreçte prolisans Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, yedek kulübesinde teknik sorumlu bulundurmaması nedeniyle Altay'a sırasıyla  250 bin TL, 375 bin ve 562 bin TL olmak üzere toplam 1 milyon 187 bin TL ceza kesti. 

Kaloğlu'nun kardeşi de göreve başladı

Altay(ın başında şu anda eski futbolcu Sinan Kaloğlu bulunuyor. Kaloğlu'nun'nun kardeşi İnan Kaloğlu'nun Altay'ın U15 takımında antrenörlük görevine başladığı öğrenildi.