TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi Yabancı Sayısı ile İlgili Son Noktayı Koydu!

İsa Kethüda
22.12.2022 - 13:02 | Son Güncellenme: 22.12.2022 - 13:12

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi; hakemler, VAR kararları, yabancı sayısı ve gündemle alakalı açıklamalar yaptı. Detaylar...

AJANSSPOR-HABER

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Yılı Sporcusu Ödülleri Jüri Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Büyükekşi; yabancı sayısından tut hakemler ve VAR kararları hakkında da konuştu. İşte detaylar...

"Yabancı sayısı konusunda bir çalışmamız yok"

Yabancı sayısı konusunda bir çalışmalarının olmadığını söyleyen Büyükekşi, "Yabancı sayısı konusunda bir çalışmamız yok. Ocak'ta aynı kalacak. Altyapı çalışmaları için 8 kulübe gittik bugün de Beşiktaş'ı ziyaret edeceğiz" dedi. 

Bilindiği üzere TFF, Süper Lig'de bu sezonun sonuna kadar 8+3 yabancı kuralının aynen devam edeceğini açıklamıştı.

"hakemler her hafta dijital olarak atanacak"

Açıklamalarına devam eden Büyükekşi, "Bundan sonra hakemler her hafta dijital olarak atanacak. Futbolun marka değerini yükseltmeye çalışıyoruz. Ayın 21'inde bütün başkanları çağırdık. Hangi takımın birbiriyle maçı varsa iki başkan bir araya geldi.  

İlgini Çekebilir
Fenerbahçe transfere hız verdi! Genç oyuncu için teklif yapıldı...
Habere Git

"41 tane kriterimiz var"

Bilgisayar düğmesine bastılar. O tayinin ne kadar şeffaf ne kadar doğru yapıldığını kendi gözleriyle de gördüler. 41 tane kriterimiz var. Önce onlara sunum yaptık. Bir hakemin niye maça atandığının ya da atanamadığının hepsinin cevaplarını verdik.

"Önemli olan bizim futbolun marka değerini arttırmamız"

Bundan sonra önemli olan bizim futbolun marka değerini arttırmamız. Bizim bundan sonra hakemler üzerinden olan futbolu okumak konusunda kültürü değiştirmemiz gerekiyor. Futbolcuların güzel oyun oynamalarını veya teknik direktörlerin taktiklerinin konuşulması futbolun marka değerini arttıracak.

Biliyorsunuz yeni getireceğimiz hakemlerle ilgili konuşanlara, hakemlerin etrafında toplanma ve VAR kararı verilirken toplanma olsun, bunlarla ilgili yeni uygulamamız var. Bunlarla birlikte iyi bir sezon geçireceğimizi düşünüyoruz. 

İlgini Çekebilir
Icardi ailesi karıştı! Bikinili Wanda Nara... İğrenç
Habere Git

"Katar'da uygulanan yenilikleri bizde yapacağız"

Uzatma süreleri konusunda da Katar'da uygulanan yenilikleri bizde yapacağız. Atamalarımız sadece Süper lig değil 1. Lig ve 2. Lig'de de algoritma ile hakemler atanacak" şeklinde konuştu. 

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler