TFF, A Milli Takım'da Stefan Kuntz ile Yolları Ayıracak Mı? Büyükekşi Açıkladı

20.06.2023 - 00:43 | Son Güncellenme: 20.06.2023 - 08:38

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı , Galler'i 2-0 mağlup ettiğimiz maçın ardından açıklamalarda bulundu. Büyükekşi, Kuntz'un geleceği hakkında da konuştu.

TFF, A Milli Takım'da Stefan Kuntz ile Yolları Ayıracak Mı? Büyükekşi Açıkladı

AJANSSPOR - HABER

A Milli Takım, EURO 2024 Elemeler D Grubu 4. maçında Galler'i Umut Nayir ve Arda Güler'in attığı gollerle 2-0 mağlup etti. Maç sonu TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Kuntz'un geleceği hakkında da konuştu.

"Emin adımlarla ilerleyeceğiz"

Galibiyetin ardından açıklamalarda bulunan Mehmet Büyükekşi, "Avrupa Şampiyonası yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Şanssız başladık, 2 golümüz sayılmadı, penaltı kaçırdık ama sonu güzeldi. İnşallah bundan sonra da Avrupa Şampiyonası'na gitmek için emin adımlarla ilerleyeceğiz." ifadelerini kullandı.

"Arda Güler'in Türk gençlerine rol model olması lazım"

Arda Güler hakkında da konuşan Mehmet Büyükekşi, "Arda Güler gibi yeteneklerimizi akademilerden çıkarmamız lazım. Arda Güler'in Türk gençlerine rol model olması lazım ki, oldu. Her statta Arda'ya sempati var. Bütün takımlarımızın akademi konusunda duyarlı olmasını istiyorum" dedi.

İlgini Çekebilir
19 Mayıs ruhuyla Avrupa'ya
Habere Git

Büyükekşi'den Kuntz sözleri

Kuntz'un geleceğiyle ilgili de konuşan Büyükekşi, "Riga'ya giderken 2 maçtan sonra karar vereceğiz dedim. 2 maç güzel geçti. Letonya maçında öldük öldük dirildik ama bugün güzel performans gösterdik. Perşembe günü genel kurulumuz var, seçimden sonra yeni yönetimle karar vereceğiz. Bayramı geçelim ondan sonra kararı alacağız. Şu anda galibiyetin tadını yaşayalım. Hocamıza çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

bu haber için yapılan yorumlar
Senin için hazırladığımız haberler