Mehmet Demirkol: "Galatasaray, Tarık Çamdal'ı bir daha alabilir"

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Fenerbahçe Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor ve Başakşehir'e dair açıklamalarda bulundu. Demirkol, yabancı kuralı hakkında konuştu. Mehmet Demirkol, Bein Manşet programında konuştu ve spor gündemini değerlendirdi. İşte tüm detaylar..
9 Temmuz 2020 18:09- Son Güncelleme - 9 Temmuz 2020 18:53
Google news abonelik

Ünlü spor yorumcusu Mehmet DemirkolbeIN Manşet programında spor gündemine dair açıklamalarda bulundu.

 

Reel olarak, 14 yabancıyla imza atmak muhtemel bir durum değil. Ligin başlamasına 2 ay var. 2 ay sonra, takımların nasıl teşekkür edeceğine dair plan, şu an geldi elimize. Böyle iş mi olur ya? Bu tip işler, 1 sene sonraya bırakılır. Hiçbir kulüp 10'dan fazla hatta bence 8'den fazla yabancıyla çalışamaz. Çalışmak akıllıca olmaz. Ne olacak o zaman? Futbolu bırakmış oyuncular geri döner. Arda Turan oynar mı şu an bütün takımlarda? 1 senedir futbol oynamıyor olmasına rağmen her yerde oynar. Şenol Güneş yabancı kuralı konusunda bir yanılgı içinde. Yabancı serbestisi, mutlak kalite ve her şey çok güzel olacak anlamına gelmez. Vasatlığa mahkum olacağız.

"Galatasaray, Tarık Çamdal'ı bir daha alabilir."

Bu kuralı koyanlar da bunun bir faydası olmayacağını biliyor. Bu, bir çözüm değil. Bunun, yarısının uygulanamayacağını da biliyorlar. Herkes bir kurala bu kadar karşıyken neden bu kural getirilir? Bu, rant. Bir lobi, Türk oyuncuların fiyatlarını şişirmek üzere bir operasyon yaptılar yani. Almanya'da bu kuralın ardından büyük kutlama var. Alper Potuk daha 10 sene oynar, Galatasaray, Tarık Çamdal'ı bir daha alabilir. Bu sistemde mümkün.

"Mali disiplinsizlikler nedeniyle Türk futbolu battı"

"Mali disiplinsizlikler nedeniyle Türk futbolu battı"

Yabancı futbolcular nedeniyle Türk futbolu batmadı, mali disiplinsizlikler nedeniyle Türk futbolu battı. Mali disipline uymakla yabancı kısıtlaması getirmek aynı şeyler değil. Sadece Belhanda yüzünden batmadık, mali disipline uyacaksak Sneijder'i de Drogba'yı da getiremeyiz. 

"Dünkü mücadele Trabzonspor'a yakışmadı"

Trabzonspor stresten uyuşmuş bir takım olmuş. Trabzonspor, Antalyaspor maçında bir tane isabetli şut çekmeden maç bitti. Dünkü mücadele Trabzonspor'a yakışmadı. Majid Hosseini orta sahada oynayabilen bir futbolcu, Sosa'yı söylemeye gerek yok, Parmak ve Ömür de yapabilir. Bu oyuncular nasıl pas bağlantısını gerçekleştiremez? Burada Hüseyin Çimşir'in değil bu soruyu bizim sormamız gerekir. Trabzonspor şampiyonluk favorimdi. Hala da 2 maç geriye gitsek aynı şeyi söylerim.