Mehmet Demirkol: "Hasan Arat, federasyonla konuştuğunda Allah yandım bu ne! diyecek"

İsa Kethüda
07.12.2023 - 21:15 | Son Güncellenme: 07.12.2023 - 21:18

Ünlü yorumcu Mehmet Demirkol, Socrates Youtube kanalında Beşiktaş'ın Başkanlık seçimi ve Hasan Arat'ın kazanması hakkında yorumlar yaptı. İşte detaylar.

Mehmet Demirkol: "Hasan Arat, federasyonla konuştuğunda Allah yandım bu ne! diyecek"

AJANSSPOR-HABER

Socrates Youtube kanalında Kaan Kural'ın sorularını yanıtlayan Mehmet Demirkol, Beşiktaş Başkanlık seçimi hakkında yorumlarda bulundu. Demirkol, Beşiktaş'ın yeni Başkanı seçilen Hasan Arat'ın yeni bir modelle geleceğini söyledi ve "Ahmet Nur Çebi, 'Fikret Orman'dan hesap soracağım bu paralar nereye gitti?' dedi. Asbaşkanlığını da yaptı ama geldi hesap sormadı. Fulya'dan Beşiktaş ne kadar kazandı? Stadın maliyeti nedir? Stadın tepesi kapatılacaktı neden olmadı? Bunun gibi birçok şey. Söylerken birbirlerinden farklı şeyler söylerler ama sen yine aynı yere oy veriyorsundur. Şimdi Hasan Arat, eski kodlara geri dönüyor ve yeni modelle" yorumunu yaptı.

"Hasan Arat'ın seçilmesi beklenmedik bir sonuç"

Hasan Arat'ın başkanlığa seçilmesinin beklenmedik bir sonuç olduğunu ifade eden ünlü isim, "Hasan Arat'ın seçilmesi beklenmedik bir sonuç. Favori Serdal Adalı'ydı, ve tüm sandıklarda Hasan Arat önde çıktı. Aslında şunu söyledi Beşiktaş kongre üyeleri: "Biz bu yoldan çıkmak istiyoruz. Bu yol bize uygun bir yol değil. Biz bunu istemiyoruz." Hasan Arat, hem başarıyı getiricem hem de Beşiktaş'ın DNA'larına işlenmiş Süleyman Seba ilkelerini getiricem diyor" dedi.

"Hasan Arat global bir kişi"

Beşiktaş Kulübünün yeni Başkanı Hasan Arat'ın globalleşen dünyaya ayak uydurabileceğini söyleyen Mehmet Demirkol, "Hasan Arat, bugünün şartlarına uygun global bir kişi. Bayern Münih yönetimi gibi bir anlayış yapıyor. Ama burada bir tuzak vardır. Arkada profesyonel bir ekip vardır. Bu ekip sporcudan anlar, reklamdan anlar, globalden anlar. Buradaki risk şu, Samet Aybaba'yı rahat ettirecek ve onunla az çatışmaya girebilecek bir ekip kurabilecek misin kuramayacak mısın?" ifadelerini kullandı.

"Hesap soran adam rapor hazırlatıp kendi kasasında saklıyor"

53 yaşındaki ünlü yorumcu, sözlerine şu şekilde devam etti: "Hasan Arat'a teveccüh güzel ama kalıcı bir düzen kurman imkansız. Çok iyi bir denge denetleme mekanizmaları olması lazım ama bu da yok. Hesap soran adam rapor hazırlatıp kendi kasasında saklıyor. Hesap soracaktın hani biz de görelim."

"Çok büyük kuşkularım var ama çok büyükte bir umudum var"

Denge denetleme mekanizmalarının olması gerektiğini savunan Demirkol, "Anlattığım metodun Türkiye'de işleyeceğine dair çok büyük kuşkularım var ama çok büyükte bir umudum var. Başka türlü de olmayacak. Başka türlü zar atmaya geliyor lig" diye konuştu.

"Hasan Arat futboldan çok uzak kaldı"

Hasan Arat'ın futboldan uzak kaldığını söyleyen ve şu anki düzene ayak uydurmasının da zor olabileceği görüşünü savunan yorumcu, "Hasan Arat futboldan çok uzak kaldı. Eminim ki federasyona gidip konuştuğunda 'Allah yandım bu ne' diyecek. Bak mesela hakemler artık çıkıp konuşmaya başladı. Ali Koç'un geldiği metotla şimdikine bakarsan mesela 180 derece" yorumunu yaptı.

"Demirören yeniden Beşiktaş Başkanı olmak istiyor"

Beşiktaş'ın 1,5 sene sonraki seçimi hakkında konuşan ünlü isim, "1,5 sene sonra seçim var. Karşısında da medya gücü olan bir ekip var. Hasan Arat'ın karşısındaki medya 1,5 yıl sonra seçimi yeniden almak isteyecektir. Bu bir bilgi deği ama bence Yıldırım Demirören, yeniden Beşiktaş Başkanı olmak istiyor. Serdal Adalı kazansaydı da yeniden başkan olmak isteyecekti. 1,5 yıl sonra gene isteyebilir" dedi.

Fish rain
4.2
Senin için hazırladığımız haberler