AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Mehmet Demirkol, Kerem Aktürkoğlu'ndan özür diledi

Ajansspor Editör
Feride Kara
İlk Yayınlanma : 04 May 2022 - 19:56 / Son Güncelleme : 04 May 2022 - 21:36

Socrates Dergi yorumcusu Mehmet Demirkol geçtiğimiz günlerde Kerem Aktürkoğlu'nun verdiği röportaj konusundaki düşünceleri hakkında özür dilediğini açıkladı

Geçtiğimiz günlerde VOLE kanalında Galatasaray'ın yıldız ismi Kerem Aktürkoğlu, ilk profesyonel sözleşmesini imzaladığı Medipol Başakşehir kulübünde uğradığı haksızlıkları ve henüz 17 yaşındayken takımın "ağabeyler"inden gördüğü psikolojik şiddeti sesi titreyerek anlatmıştı. 

 Demirkol, Kerem'e tepki göstermişti

Bu röportajın ardından ise Mehmet Demirkol: "Kerem Aktürkoğlu'nun röportajını okudum, 'Başakşehir'de 4 yılım boşa gitti' diyor, geç babacım ya, işte oynuyorsun Galatasaray'da. Bunlar insana fayda sağlamaz. Belki yarın öbür gün acayip bir takıma transfer olacaksın." ifadelerini kullanmıştı. 

Sevgili Kerem'den de özür dilerim

Bu sözlerinin ardından gelen tepkiler üzerine bir açıklama yapan Mehmet Demirkol Kerem Aktürkoğlu'nda özür dilediğini açıkladı. Demirkol "En çok şikayet ettiğim şeyi yaptım. Bağlılığından kopuk, ayrı bir metni okumuşum. Kerem'in sözlerinin tamamını dinledim. Kerem, altyapıyla ilgili yaptığı eleştirilerde haklı. Gelen tepkiler de doğru. Sevgili Kerem'den de özür dilerim." dedi.

Kerem Aktürkoğlu neler söyledi?

Yaşadığı olumsuzlukları anlatan Kerem Aktürkoğlu, "16 yaşında imza attıktan sonra ilk önce Başakşehir U17'de oynuyordum. Çok güzel bir sezon geçiriyordum. Abdullah Avcı döneminde profesyonel imzayı da attım. A takıma çıktım, ilk defa oseviyede oynadım. Beklediğim gibi olmadı. Çok büyük bir hiyerarşi,askerlik gibi rütbecilik vardı. Sen şusun, ben buyum, küçüksün, haddini bileceksin, sesini çıkarmayacaksın şeklinde şeyler vardı. Yapım gereği haksızlık karşısında susamam. Bu tavır beni sindirdi. Allah'ın ne olur bugün antrenmanda ayağıma top değmesin diye dua ederdim. Beni sakatlayacaklar diye korkuyordum. 16-17 yaşında bir futbolcu şu kafayla antrenmanlara çıkıyor." ifadelerini kullandı.