Ünlü yorumcu Mehmet Demirkol Beşiktaş'ın Konyaspor'u 2-0 yendiği maçı yorumladı

Burak Alaca
02.10.2023 - 00:46 | Son Güncellenme: 02.10.2023 - 01:01

Ünlü yorumcu ve spor yazarı Mehmet Demirkol, Süper Lig'de Beşiktaş'ın Konyaspor'u 2-0 ile geçtiği maçı değerlendirdi. İşte Demirkol'un yorumları...

Ünlü yorumcu Mehmet Demirkol Beşiktaş'ın Konyaspor'u 2-0 yendiği maçı yorumladı

AJANSSPOR-HABER

Trendyol Süper Lig'de Beşiktaş, Tümosan Konyaspor deplasmanından 2-0'lık galibiyetle ayrılmayı başardı. Hücum aksiyonlarının sınırlı kaldığı maçı ünlü yorumcu Mehmet Demirkol, Socrates YouTube kanalındaki Karşı Karşıya programında değerlendirdi.

"Hocanın üzerinde bir yük vardı"

Beşiktaş'ın kötü bir futbolla da olsa kazanmasına olumlu bakılabşleceğini söyleyen Mehmet Demirkol galibiyet hakkında, "İki tarafın da planları tam olmadı. Beşiktaş'ın üzerinde büyük bir yük vardı, Şenol Hoca'nın üzerinde de büyük bir yük vardı. Bu galibiyet en azından yükü rahatlattı diyebiliriz." yorumunu yaptı. 

"İş bitirecek adamlar hazır değil"

Demirkol, Beşiktaş'ın yaratıcı oyuncularındaki problemin ana sorun olduğunu, "Oxlade daha adının vaat ettiğini oynamıyor. Cenk daha burada değil. Aboubakar eski seviyesinde değil. E, Ghezzal yok. Yani Beşiktaş 'ın ileride iş bitirecek adamları daha hazır seviyede değil. Maçın başında üretmekte zorlanabilirsin, ayağında top da olsa bazen üretemeyebilirsin ama rakip on kişi kaldıktan sonra üretememek... İşte bunun üzerine çalışmak lazım. Bir bakmak lazım buna." sözleriyle ifade etti. 

İlgini Çekebilir
Aboubakar'ın pozisyonunda penaltı var mı?
Habere Git

"Bana bu kadroyu getirsen..."

Mehmet Demirkol Siyah-Beyazlılar'ın bir hücum şablonu eksikliğini, "Bana bu kadroyu getirsen derim ki; Beşikraş, Ghezzal'ın veya Rashica'nın üzerinden hücum eder diyebilirim. Hatta Amir üzerinden bile hücum eder diyebilirim. Bir de galiba geçen sene kandırdık kendimizi. Aboubakar öyle bir atıyordu ki. 1 pozisyondan 10 gol çıkarıyor gibiydi. Evet takımda potansiyel var, Ghezzal asist kralı bile olabilir ama daha hücum şablonu göremedik biz Beşiktaş'tan." ifadeleri ile anlattı. 

"Sergen hoca zamanında belli bir şablon vardı"

Beşiktaş'taki bir sistem eksikliğini geçmişte Sergen Yalçın'ın belli bir hücum şablonu olduğunu hatırlatarak anlatan Demirkol, "Sergen hoca zamanında Beşiktaş belli bir şablonla gidiyordu. Örneğin sağda tutup topu birden soldaki boşluğu görerek oyunu oraya çeviriyordu. Bir şablon vardı. Ama tabii Sergen Hoca'nın şanslı olduğu konu vardı. Herkes maksimumdaydı. Biz biliyorduk Ghezzal, Aboubakar'a atacak o topu. Bu da büyük bir şanstı." cümleleri ile Beşiktaş'ın temel sorununun bir hücum sistemi olmaması olduğunu söyledi. 

"İyi olan da geriye gitmeye başladı"

Demirkol'un program arkadaşı Arhan Ata'nın 'Bu sene kimse kendi performansında ve seviyesinde değil' cümlesine Demirkol, "Bu hoca ile alakalı. Oyun ile alakalı. Futbolcu ile değil. Oyun ikilisi yok henüz Beşiktaş'ın hücumda. Fenerbahçe ve Galatasaray'da var bu. Geçen seneden tüm futbolcular gerilemiş duruyorlar. Oyun olmayan da kötü gitmeye başlar. Onur iyi başladı mesela. Standartı yükselten futbolcular devreye giremediği zaman diğerlerinin de performansı ve direnci düşüyor." cevabını verdi.

İlgini Çekebilir
Şenol Güneş'ten yayıncı kuruluşa "Size güvenmiyorum"
Habere Git
bu haber için yapılan yorumlar
Senin için hazırladığımız haberler