Mehmet Demirkol: VAR konuşmaları açıklansın

17 Aralık 2019 18:22- Son Güncelleme - 17 Aralık 2019 18:55
Google news abonelik

Spor yazarı ve yorumcusu Mehmet Demirkol, yayıncı kuruluşta yayınlanan beIN Manşet programında sporun gündemini değerlendirdi. Demirkol'un değerlendirmelerinden Ajansspor'un derledikleri şu şekilde;

Onyekuru – Bruma ikilisiyle ilgili Galatasaray’da bir heyecan var sosyal medyada.

VAR, hakemin canının istediği gibi karar vermesini engelleyen bir şey değil. İki tane penaltı pozisyonu vardı, ikisine de penaltı verilmeyebilirdi. Hakemin takdir hakkı diye bir şey var.

Hollanda’da Feyenoord – PSV maçında  VAR görüşmesi verilmiş. Biz konuşmaların yayınlanmasını istemiyoruz, ne görüştüklerini açıklasınlar yeter. Biz yanlış biliyorsak onu da görelim.

Jorge Jesus’un istediği iddia edilen 8 milyon Euro’luk ücret çok fazla. Transfer de isteyecek. Bir yere gitmek istemiyorsan, yüksek para çekersin. Şartlarıyla gelirler, transfer listesi ister.

Jesus, çok ters bir adam, buraları biraz küçümser de. Sorun yaratır, Zeman gibi olur. Bu tip teknik direktörlerle tam teslimiyetle başarılı olursun. Zor bir teknik direktör.

Şampiyonluk gitmedi ama Ersun Yanal’ın vaat ettiklerinin ne kadar ilerisinde ne kadar gerisinde? Sivasspor karşısında izlediğimiz Fenerbahçe, Cocu’nun döneminden ne kadar ileride?  Vaat ettiklerinin çok gerisinde.

Bu takım o kadar kötü değil dedi, devre arasında takviye yapıldı. Sezon sonunda yapıldı, şimdi yine yapılacak. Savunma hala sorunlu. Ekip, ahenkli değil. Aynı notada gitmiyorlar.

Nzonzi’ye yedek kalacağını söyleyince kendisi istememiş. Kendi kendini kadro dışı bırakmış.

Belhanda niye gitsin, aynı sözleşmeyle bulabilirse gider? Mariano neden gitsin? Kolay değil bu işler. Oyuncu bulmak çok zor, oyuncuların kontratına son vermek daha zor.

Fatih Terim’in açıklamasını ciddiye almadım. Spor servisinin, reklam departmanları taradından arandığını söylemesini ciddiye almak davalık bir konudur. Gerçekten böyle bir şey varsa, isimler verilerek açıklanmalı.

Fatih Terim, 3-4 senedir muğlak şeyler söylüyor. Siz biliyorsunuz diyor, sonra Arda Turan elini öpüyor iş bitiyor. Biz sürekli bilmece, bulmaca çözmeye çalışıyoruz.

Böyle gol 40 yılda bir görülür