Mehmet Demirkol: "Yayın ihalesini keşke Saran Holding alsa"

İsa Kethüda
19.02.2024 - 08:53 | Son Güncellenme: 19.02.2024 - 08:57

Ünlü yorumcu Mehmet Demirkol, Socrates Youtube kanalında yayınlanan "Karşı Karşıya" isimli programda yayın ihalesi, zemin ve gözlemcileri yorumladı. İşte tüm detaylar.

Mehmet Demirkol: "Yayın ihalesini keşke Saran Holding alsa"

AJANSSPOR-HABER

Son zamanlarda, Türk futbolunu meşgul eden birçok takımın zemininin kötü olması hakkında yorumlarda bulunan Demirkol, "Zemin işi herkesin, hep beraber başından beri itiraz etmesi gereken bir şey" dedi.

"Bu dil doğru bir dil değil"

Çaykur Rizespor maçı sonrası açıklama yapan Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, "Bugün iki takım da erkek gibi mücadele etti" cümlesini kurdu. Demirkol, bu açıklama hakkında "İsmail Kartal'ın sözleri bence yanlış. Birçok ağır işi yapan kadınlarda var elbette. Örneğin, Fenerbahçe'nin yeni transferi Busenaz Sürmeneli. Şahane bir sporcudur, olimpiyat şampiyonudur. Bu dil, doğru bir dil değil" yorumunu yaptı.

"Senin gelirlerin nasıl artacak ki?"

Türk futbolunda kulüplerin gelirlerinin artmasının zor olduğunu ifade eden ünlü yorumcu, "Sen kendi hakemine 'Satılmışsın, eyyamcısın' rakip takıma da 'Sen şike yaptın' dersen senin gelirlerin nasıl artacak ki?" diye konuştu.

İlgini Çekebilir
Mehmet Demirkol'dan İlhan Palut'a Tarık Çetin eleştirisi!
Habere Git

"Biz Şampiyonlar Ligi geliri kadar harcadığımız için oraya muhtacız"

Zeminlerin kötülüğü ve hakemlerin performans artışının doğru ekonomik denetleme ile olacağını söyleyen 53 yaşındaki yorumcu, "Doğru ekonomik denetleme olur, herkesin geliri ölçüsünde oyunu oynar ve hakemi de, oyunu da, zemini de yükseltirsin. Zaten normal ülke geliri, yayın geliri ve ticari gelirlerin kadar harcarsın ve Şampiyonlar Ligi geliri senin olur. Ama biz Şampiyonlar Ligi geliri kadar harcadığımız için oraya muhtacız ve oraya muhtaç olduğumuz için de burada birbirimizi boğazlamamız gerekiyor tamamen bu sebep" ifadelerini kullandı.

"Saran Holding keşke alsa isterim açıkçası"

Trendyol Süper Lig yayın ihalesinin beIN Media'nın alacağını düşündüğünü belirten Mehmet Demirkol, asıl gönlündeki medyanın Saran Holding olduğunu söyledi ve Saran Holding'in ihaleyi alması gerektiğini sözlerine ekledi. Demirkol, "Ondan sonra da bize tiyatro izletiyorlar. beIN alacak canım ihaleyi, alamazsa çok büyük sürpriz olur. Saran Holding keşke alsa, yerli kuruluş isterim yani açıkçası ben. Yayınlar o zaman daha kaliteli olurdu. Szymanski'nin pozisyonunu görebildik mi mesela sarı kart mı yoksa kırmızı kart mı diye?" açıklamasını yaptı.

"80 yaşındaki adam nasıl görecek?"

Türkiye Futbol Federasyonu'nun açıkladığı yabancı gözlemcilerin arasında 74 ve 80 yaşında isimlerin olduğunu belirten ünlü futbol yorumcusu, "Yabancı gözlemci nasıl görecek onları abi? 80 yaşındaki adam nasıl görecek? 80 yaşında gözlemci var ya. Sınava tabi tuttuk mu acaba? Kuralları biliyor mu bilmiyor mu diye? 74 yaşında bir adam var gözlemcilerde. Belçika'da ehliyet alamıyorsun" şeklinde konuştu.

İlgini Çekebilir
Mehmet Demirkol: "Fernando Muslera heykeli dikilecek bir adam"
Habere Git
Senin için hazırladığımız haberler