AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Mehmet Demirkol'dan Fikret Orman yorumu: 'Yeniden aday olacak...'

İlk Yayınlanma : 26 Eyl 2019 - 18:08 / Son Güncelleme : 26 Eyl 2019 - 21:08

Mehmet Demirkol'dan Fikret Orman yorumu: 'Yeniden aday olacak...'

Mehmet Demirkol, Türkiye’nin spor gündemini değerlendirdi. Bein Sports’ta yayınlanan Bein Manşet programında konuşan Demirkol, Beşiktaş'ta Fikret Orman’ın genel kurul kararı ve hafta sonu oynanacak Galatasaray - Fenerbahçe derbisine dair yorumlarda da bulundu. 

Demirkol’un konuşmalarından Ajansspor’un derledikleri şu şekilde:

'Spor kulüpleri duygusallığı kaldırmaz'

Bu konunun bir an önce halledilmesi gerekiyor çünkü başkan adayları teknik direktör açıklamaları yapıyor. Sergen Yalçın’ı, Steven Gerrard’ı getireceğim diyenler var. 4 ayda karar değişmez. Ben bunu anlayamıyorum. Spor kulüpleri duygusallığı kaldırmaz.

Fikret Orman yeniden seçilirse 15 gün sonra yine değişmeyeceğini nasıl bilebilirim? Bu, bugünün işi değil. ‘Sezon sonunu bekleyip bırakıyorum’ şeklinde yapılabilirdi. Bu sezon için bir plan yapıldı, yeni bir hoca geldi ve kadro yapıldı.

Gelecek ve takımla ilgili kararlar olmak zorunda. Yapılan yararlı değil. Bana Fikret Orman tekrar aday olacak gibi geliyor. İlk günden itibaren bunu söylüyorum. Orman, o kaosu göze alamaz gibi geliyor. ‘Çıktım dışarı, kendimi kurtardım’ olmaz. Başkanlık süreci bittiği zaman da devam eden bir süreç.

Derbi yorumları... 'Oyunun sonucunu motivasyon belirlemez'

Bu oyunun sonucunu motivasyon belirlemez. Plan, program ve minimum hata belirler. Motivasyon için takımların yüzde yüz hazır olması gerekir. Galatasaray ve Fenerbahçe’de şu anda yapılması gereken işler var.

Gustavo ve Emre, ikisi birden sahada olursa oyunun akışı gereği Gustavo savunmanın içine girerek oynayacak. Ersun Yanal’ın sistemi öyle. Üçlüye dönüyor, orta sahadan biri savunmaya giriyor. Adil Rami’yi bekliyorum. Seyrettiklerimiz, hiç hazır olmadığı yönünde.

Fenerbahçe topu koşturan takım, kendisi koşan değil. Deniz Türüç daha sabit duruyor ama öndeki oyuncular hareketli. İşi oradan bitirmeye çalışıyor Fenerbahçe. Gustavo ve Emre bu nedenle uyumlu bir ikili.

'Galatasaray’ın negatif gözüken iki istatistiği var'

Galatasaray’ın negatif gözüken iki istatistiği var. Sahipsiz toplar ve ikili mücadeleler. Bundan illa negatif bir şey çıkarmak doğru olmaz. Galatasaray’ın hücum bölgesinde pas yapabilme istatistiği yüksek. Bu nedenle negatif yazmaz.

Falcao’nun dahil olmasıyla standardın yükselmesi bekleniyor. Hücum bölgesinde iyi iş yapıyor ama ceza sahasında topla buluşma ve isabetli şut istatistiğinde daha geride kalmış. Falcao Belhanda’yı, Feghouli’yi değiştirecek. 

Fatih Hoca’nın aurası kuvvetli. Yardımcı Levent Şahin üzerinden oyuna müdahale edemiyor gibi dönüyor. Tanımıyor musunuz Terim’i, kendisi yapıyordur değişiklikleri. Fatih Terim’in orda olmaması oyunun tamamını etkiliyor. 

Emre Mor’u antrenmanda gördüm, adam uçuyor, yere basmıyor. O adamı gördükten sonra oynatmama kararı çok zor ama Terim oynatmıyor. Bunun bir sebebi var. Sana hayal ettirdiklerini sahaya yansıtmıyor.

Sturridge’nin varlığından, kadrodaki rekabetten mi oldu bilmiyorum ama Sörloth’u da düşürdü bu iş. Çok güvenli bir oyuncuydu. Penaltı atarken bile şimdi tedirginliğini görüyorsun. Sturridge’yi kazanacağım derken Sörloth da gitt.