AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Mehmet Demirkol'dan Rıdvan Dilmen'e sert gönderme!

İlk Yayınlanma : 05 Oca 2021 - 12:52 / Son Güncelleme : 05 Oca 2021 - 13:06

Beşiktaş'ın deplasmanda Kayserispor'u 2-0 yendiği maçla ilgili değerlendirmelerde bulunan spor yazarı Mehmet Demirkol, Rıdvan Dilmen'le ilgili sert göndermelerde bulundu. Mehmet Demirkol hangi konuda Rıdvan Dilmen'e gönderme yaptı, neler söyledi? İşte detaylar...

AJANSSPOR-HABER

Spor yazarı ve yorumcusu Mehmet Demirkol, Beşiktaş'ın deplasmanda 2-0 kazandı Kayserispor maçıyla ilgili analizini paylaştı. Socrates Dergi YouTube kanalında değerlendirmeler yapan Demirkol dikkat çeken ifadeler kullandı. Demirkol, eski futbolcu ve NTV yorumcusu Rıdvan Dilmen'e de sert göndermeler yaptı. İşte detaylar..

"Cüneyt Çakır'ın yaptığını 50-60 futbolcu yapabilmeli"

Hakemlerin seviyenin üzerinde olduğunu söyleyen Demirkol, Cüneyt Çakır'ın hakemlikte yaptığını futbolcuların da yapması gerektiğini vurguladı. Demirkol, "Bence hakemler seviyenin üzerindeler. Futboldaki Cüneyt Çakır bizde yok ki bizde. Var mı? Yok yani. Arda Turan önceki dönemlerde olabilir. Ama 1 tane... Cüneyt Çakır'ın yaptığını oyuncu olarak 50 kişinin yapması lazım. Bizde çıkanların çoğunluğu ya Altınordu altyapılı ya da üretim hatası" diye konuştu. 

"Türkiye'de hakemlik problemi var"

Mehmet Demirkol, Türkiye'de hakemlik problemi olduğuna dikkati çekti. Deneyimli yorumcu, "Türkiye hakemlik problemi var. Çok basit. Mesela transfer olan savunma oyuncuları 3 hafta içinde, hücumcuya bir çarpıp kendini yere kendilerini attığında hakemin faul çalacağını biliyorlar. Bu konuda her takımda ünlü oyuncuları var. Mesela Marcao bunu çok iyi kullanıyor. Dün, Vida'nın bir pozisyonu var. Bu hakemlik problemi" görüşünü savundu.

"Ben vermem ne demek?"

Öte yandan Demirkol isim vermese de Rıdvan Dilmen'e de gönderme yaptı. Demirkol şu ifadeleri kullandı:

"Hakemlik probleminden daha büyük problem ne? 'Ben o penaltıları vermem' denilmesi. Yahu sen kimsin? Ne ara taktın FIFA kokartını? Daha kuralı bilmiyorsun ki... Yani iki penaltı da doğru bir kere. Hakem verdiyse doğrudur. Öyle pozisyonlar çünkü. İkinci penaltıda ligde 5 defa verildi. Fenerbahçe-Beşiktaş maçında verildi. Belli ki Serdar Tatlı, böyle penaltıları verin demiş. Bu denmişse ve hakemler bunu uyguluyorsa, 'Ben vermem' ne demek?"

Dilmen'e gönderme: "Sen zaten hakem değilsin, oynadığın da 2 sezon"

Demirkol, Rıdvan Dilmen'in yaptığı, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Serdar Tatlı'nın bazı hakemler tarafından gönderilmek istendiği yorumlarına da sert çıkarken, "Hakemlik konusunu hepimiz konuşuyoruz. Kesin yargılarda bulunabilecek pozisyonlar var. Ama geri kalanı uzmanlık gerektirir. Bir doktora gidiyorsun ve bir yakının, 'Hangi doktora gittin?' diye soruyorsun. Daha sonra, 'Yahu sen şu doktora gitsene, o Türkiye'nin 1 numaralı ismi' diyor. Nereden biliyorsun? Uzmanlığa saygısızlık böyle birşey. Bunu demeyenimiz var mı? Hepimizde var yani. Futbol üzerine konuşmak başka birşey, bir hakemin maçı manipüle ettiğini söylemek başka birşey. "Hakem maçı manipüle ediyor, kendi MHK'sini yok etmeye çalışıyor, Serdar Tatlı'nın altını oyuyor" oyuyorlar dediğin zaman başka birşey çıkıyor. Ayrıca bunu 'ben olsam vermezdim' gibi bir cümle ile anlatıyorsun. Sen zaten hakem değilsin, oynadığın da 2 sezon" dedi.

Rıdvan Dilmen ne demişti?

Kayserispor - Beşiktaş maçından sonra konuşan Rıdvan Dilmen, "Bu hakemler, yaşadıkları gibi inanıyorlar. Kayserispor kazanacak bir şey yapmadı ama maça mücadele ettiler. Yahu Cüneyt, sana ne ya, maç bitiyor zaten! Bugünkü iki penaltıyı da Beşiktaş'ın aleyhine vermezler. İki penaltıyı da vermem ben. Uzaktan yakından alakası yok. Bunları yeteneksiz hakemler de yapmaz" dedi.

"Serdar Tatlı'yı yollayacaklar oradan"

Ayrıca Rıdvan Dilmen, "Fırat Aydınus da galiba hakemliğe devam etmek istiyor. Lobisi de var sanırım. Sizin hesabınız ne? Bugün Kayserili oyuncu, Beşiktaşlı oyuncuyu sakatlamak için giriyor bugün... Tırnağına gelse kırmızı kart yahu! Cüneyt Çakır bilmiyor mu bunun kırmızı olduğunu? Niye çağırmıyor? Serdar Tatlı'yı da yollayacaklar oradan... Sen ne kadar iyi niyetli olursan ol! Urfa yolları gözüktü... Beşiktaş yener, şampiyon da olur. Ben Denizli'de yenmesine rağmen Fenerbahçe'nin, Fenerbahçe karşısında Başakşehir'in mağdur edildiğini gördüm ve söyledim. Sen Cüneyt Çakır olarak niye çağırıyorsun? Türkiye'de garip şeyler oluyor. Oyuncunun cezası gece yarısı kaldırılıyor... Kayseri'ye saygısızlık etmek istemem. Beşiktaş'a da öyle... Ama Cüneyt Çakır sen niye çağırıyorsun?" değerlendirmesini yapmıştı.