• Diğerleri

Mehmet Özdilek: "Karius inanılmaz toplar çıkardı"

11 Kasım 2019 01:29- Son Güncelleme - 11 Kasım 2019 01:29
Google news abonelik
Mehmet Özdilek: "Karius inanılmaz toplar çıkardı"

Beşiktaş, Süper Lig'in 11. haftasında konuk ettiği Denizlispor'u 1-0 mağlup etti ve üst üste 3. galibiyetini aldı.

Karşılaşma sonrası Denizlispor teknik direktörü Mehmet Özdilek yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Özdilek'in açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

Üzücü bir sonuç. Burada Beşiktaş'a karşı oynamak kolay değil. 5 maçında 4'ünü kazanmış moral olarak iyi bir takıma karşı yonadık. Karius inanılmaz toplar çıkardı. 4 haftadır ilk defa savunma ve hücumu güçlü olarak ortaya koyduk. Maça ortaktık. 90. dakikada bile çevirebilirdik. Sonucunda futbol böyle bir oyun. Kaybetmek üzücü. Berabere bitebilirdi. İlk yarı gol atsak farklı da olabilirdi. İştahımızdan memnunum. 1-2 gün dinlenip çalışacağız. Daha iyiye doğru gidiyoruz. İstatistikler de destekliyor. Çalışmaya devam edeceğiz. Uzun yolda birçok takımda dalgalanma oluyor. İstikrarlı duruş sergilemeliyiz.

Süper Lig'in 11. haftasında Beşiktaş'a deplasmanda 1-0 kaybeden Denizlispor'da Teknik Direktör Mehmet Özdilek, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı. 90 dakikada iyi bir oyun ortaya koyduklarını ancak yaşanan 2 sakatlığın kendilerini etkilediğini söyleyen Özdilek, "Beşiktaş son haftalarda iyi sonuçlar alıyor. Burası kolay bir deplasman değil. Maçın başından sonuna kadar oyunun içinde kaldık. İsmail Aissati'nin gözüne top gelmesi ve sonrasında görme sıkıntısı yaşaması, bunun yanında Sackey'nin sakatlanması bizi geriye doğru itti. Derinliği fazla olan bir takım değiliz" diye konuştu.

"Oyuncularımı tebrik ediyorum"

Beşiktaş'a bugün ilk yarıda çok fazla pozisyon vermediklerini, kendilerinin de pozisyonlar bulduğunu ifade ederek sözlerini sürdüren Özdilek, "Oyunun dışında kalmadık, iyi bir maç oldu. Ortaya koyduğumuz duruş, maçın içinde oluşumuz, mücadelemiz ve iştahlı oluşumuz çok iyiydi. Bunu devam ettirmeye çalışacağız. Oyuncularımı bu akşamki mücadeleden dolayı tebrik ediyorum. Her takımda dalgalanmalar olabiliyor. Ayakları yere sağlam basan, ne yaptığını bilen bir takım görüntüsüyle çalışmaya devam edeceğiz. Bu takımın düşmek gibi bir düşüncesi bulunmuyor. Eksiklerimiz var. Kolay değil, alttan geliyorsunuz. Devre arasına kadar süreci doğru yönetmeye çalışacağız. Mutlaka takviye yapacağız. İkinci yarı farklı oynanıyor" ifadelerini kullandı.

"Kırmızı verse itiraz edemezdik"

Isaac Sackey'nin maçın ikinci yarısında Abdoulay Diaby'ye yaptığı faulle ilgili de konuşan Mehmet Özdilek, "Bu pozisyona baktım. Hakem kırmızı kart verseydi itiraz edemezdik" dedi. VAR hakkındaki soruyu da yanıtlayan Mehmet Özdilek, "Hakemlere olan inancımızdan vazgeçmemeliyiz. Verilen kararlar zaman zaman canımızı acıtıyor. VAR'ın Anadolu takımları adına faydalı olduğuna inanıyorum. Canımızı çok acıtıyor ama sonucunda VAR'ın ana temel noktası, hakemlerin maçı yönetirken verdikleri karardan emin olmaları. Onlara güvenimizi kaybedersek, işin içinden çıkamayız. A takımına başka türlü, B takımına başka türlü standardı değiştirirsek, VAR'ın anlamı kalmaz. İş, yöneten insana geliyor. Bu insanları kendi içinde ayrıştırmak lazım. İyi hakemlerimiz var ve hata yapabiliyorlar ama şunu da kabul edeceğiz, kötü hakemlerimiz de var" açıklamasını yaptı.

Burnley - Arsenal (1-3) - Maç Özeti - Premier League 2018/19