Mehmet Özdilek'ten Fenerbahçe ve VAR açıklaması!

22 Ekim 2019 19:08- Son Güncelleme - 22 Ekim 2019 16:28
Google news abonelik

Süper Lig ekiplerinden Yukatel Denizlispor'un teknik direktörü Mehmet Özdilek gündeme yönelik önemli açıklamalar yaptı. Radyospor'da Spor Kazanı programında Özgür Sancar'ın canlı yayında sorularını yanıtlayan Özdilek, Fenerbahçe maçı, hedefleri, Rodallega'nın durumu ve Beşiktaş hakkında konuştu. Mehmet Özdilek'in açıklamaları şu şekilde:

Mehmet Özdilek: "Oyun organizasyonumuzu geliştirmek istiyoruz"

Fenerbahçe maçında ikinci yarıda iyi oynadık. 5 günlük bir süreçte oyuncularla çalıştık. Rodallega önemli bir kayıp. 2-3 hafta daha olmayacak. Bu bir handikap. Sezon başı itibarıyla var olan anlayışı değiştirmek gerekiyordu. Çalışıyoruz. Oyunculardan geri bildirimler sağlıklı geldi. Fenerbahçe maçını kazanmak istiyorduk. Her takım her takımı yenebiliyor. Rakiplere saygı gösteriyoruz ve aynı saygıyı bekliyoruz. 7 haftalık süreçte bazı problemler vardı. Geliştirmeye çalışıyoruz. Bu kolay değil. Set oyununu geliştirmemiz gerektiğini düşünüyoruz. Buna uygun çalışacağız. Takım bütünlüğü, oyunu bırakmama ve mücadeleden memnunum. Bireysel kalite var ama takım olarak oynama alışkanlığını yukarıya çekmemiz gerekiyor. Oyun organizasyonumuzu geliştirmek istiyoruz.

Mehmet Özdilek: "Rodallega'nın Beşiktaş maçına yetişmesini umuyoruz"

Mehmet Özdilek: "Rodallega'nın Beşiktaş maçına yetişmesini umuyoruz"

Rodallega’nın Sivasspor maçına yetişmesini umuyoruz. Yarın itibarıyla koşulara başlayacak. Sivasspor maçına yetişmese bile Beşiktaş maçına yetiştireceğiz.

Mehmet Özdilek'ten VAR hakemine eleştiri

Mehmet Özdilek'ten VAR hakemine eleştiri

Hakem Fırat Aydınus maçı etkiledi. Emre’nin arkadan faulü var. Hakem görmedi ama VAR hakemi var. Penaltı pozisyonu da ayrı. Yediğimiz ikinci golde faul var. Mustafa’nın pozisyonunu da tartışmaya gerek yok. Orta hakem kaçırabilir ama VAR diye bir teknoloji var. Oradaki hakemin görmeme durumu yok. Görmemeleri manidar geliyor. VAR’a gitseydi doğru karar verirdi. VAR’daki hakemler görülmeyen şeyleri görmesi lazım. Fırat Hoca kaçırabilir ama VAR hakemleri neden varlar? Görülmeyeni görmeleri gerekiyor. Emre ve Zanka’nın pozisyonları ortada. Çok önemli pozisyonlar var. Arda Hoca ile Kasımpaşa-Erzurum maçında da sıkıntı yaşamıştık. VAR hakemleri görülmeyeni görmeli. Atılan gollerin başlangıç noktasına dönüyor ve izliyorsunuz. Nasıl göremediklerini anlamadım. En azından Fırat Hoca’yı uyarması gerekiyordu. Bu konuda birçok geri bildirim aldık.

Denizlispor, TFF'ye Fenerbahçe maçı için bir başvuru yapacak mı?

Türkiye Futbol Federasyonu’na bir başvuru olmayacak. Başkan da açıklama yaptı. Hakemlerin her takıma eşit mesafede olmalarını rica ediyorum. Daha sağlıklı kararlar vermeliler. Hakem camiası adına bu önemli. Böyle devamlı konuşacak mıyız? Lig uzun bir maraton. Yoksa herkesin başı ağrır.

Mehmet Özdilek: "İlk hedef Süper Lig'de olmak"

Mehmet Özdilek: "İlk hedef Süper Lig'de olmak"

Denizlispor bir ayrılık yaşadı. O süreci yöneticiler takip etti. Ben öncesiyle ilgili konuşmak istemiyorum. Denizlispor uzun yıllar sonra lige döndü. Şehriyle, futbol sevgisiyle dikkat çekiyor. Amaç burada istikrarlı şekilde var olmak. Süper Lig çok kıymetli. Buranın oyuncusu olmak önemli. İlk hedef Süper Lig’de olmak. Sonra hedefler farklılaşır. İstatistikler yeni yükselen takımlar için farklı şeyler söylüyor ama Denizlispor bunu yaşamadan ve her sene güçlenerek ilerlemeli. Başkan, yönetim ve şehir potansiyeli var. Bunu da başaracağımızı inanıyoruz.

Mehmet Özdilek: "Gençlerbirliği maçını kazanmak istiyoruz"

Mehmet Özdilek: "Gençlerbirliği maçını kazanmak istiyoruz"

Biz iyi bir takımız. İyi bir oyuncu grubuna sahibiz. Deplasmanda da olsa kazanmak istiyoruz. Hafta boyunca bunu çalışacağız. Kime karşı nasıl oynayacağımızı biliyoruz. Rakibe saygı gösteriyoruz. Gençlerbirliği de kazandı. Değişkenlik gösteren bir süreçteyiz. Amacımız Gençlerbirliği karşısında galip gelmek. Bunun için de çalışacağız.

"Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş'ı bu süreçten çıkaracaktır"

Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş’ı düzlüğe çıkarmak için geldi. Elini taşın altına koyması önemli. Süreç kolay değil ama içeriyi de bilen birinden bahsediyoruz. Beşiktaş’ın artık başkanıdır, bilgili, tecrübeli ve değerlidir. Onun ve ekibinin bu zor süreçten Beşiktaş’ı çıkaracağını düşünüyorum. Doğrusu da bu olmalı.